Olerexi tanklate ohtlike jäätmete konteinerid suletiOlerexi tanklate ohtlike jäätmete konteinerid suleti
Foto: Karli Saul

Tänasest ei saa Tallinna elanikud enam Olerexi tanklates asuvatesse kogumispunktidesse oma ohtlikke jäätmeid viia.

Selle asemel kavandab linn korraldada rohkem kogumisringe, et elanikud saaksid ohtlikke jäätmeid ära anda kodule võimalikult läheda, vahendab linnavalitsuse pressiosakond.

Tallinn linn sõlmis 2005. aastal koostöölepingu Lukoiliga, mis on tänaseks omandatud Olerexi poolt. Kahjuks on tänaseks koostöö lõppenud ning linn viib kuuest Tallinnas asuvast Olerexi tanklast ohtlike jäätmete kogumiskonteinerid ära.

Endiselt on ohtlikke jäätmeid võimalik ära anda kõigis Tallinna jäätmejaamades ning säilivad ka Haabersti Rimi (Haabersti 1), Keskturu (Lastekodu 11b), Pirita Selveri (Rummu tee 2) ja Lasnamäe keskuse (Pae 76) parklates asuvad kogumispunktid, kus ohtlike jäätmete vastuvõtt on elanikele tasuta.

Kaubanduskeskuste juures asuvad punktid on avatud laupäeviti ja pühapäeviti kell 10-15 ning lisaks suvisel perioodil, 1. maist kuni 30. septembrini, ka kolmapäeviti kell 14-19.

Nii kogumispunktidesse kui jäätmejaamadesse saab tuua kodumajapidamises tekkinud järgmisi ohtlikke jäätmeid: patareid ja akud; päevavalguslambid (sh säästulambid); vanaõlid, õlifiltrid, õlised kaltsud; jaepakendis värvi-, laki-, liimi- ja lahustijäägid; kemikaalid ja puhastusvahendid; kraadiklaasid ja muud elavhõbedat sisaldavad jäätmed; taimekaitsevahendid ja pestitsiidid; fotograafiajäätmed; meditsiinijäätmed; ohtlike jäätmete pakendid.

Kõik kogumiskohad on mõeldud eelkõige kodumajapidamises tekkinud ohtlike jäätmete üleandmiseks. Asutused ja ettevõtjad peavad ohtlike jäätmete üleandmiseks sõlmima ohtlike jäätmete käitlejaga eraldi lepingu.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare