Palgatud isa ehk Kuidas renditakse maailma üksildasemas ühiskonnas puuduolevaid sõpru ja pereliikmeid

 (6)
Palgatud isa ehk Kuidas renditakse maailma üksildasemas ühiskonnas puuduolevaid sõpru ja pereliikmeid
Foto: Vida Press

Kogu maailma raha ei pruugi teha õnnelikuks. Ka ei saa raha eest armastust osta. Tundub, et Jaapanis saab. Või vähemalt näilist armastust, kirjutab The Atlantic.

Näilisus on Ishii Yuichi meelest kõige olulisem. Mehe igapäevatöö on muunduda kellekski teiseks. Seetõttu teab ta hästi, kui tugev tööriist on näilisuse abiga kellelegi teisele reaalsuse tekitamine.

Ishii Yuichi on 36-aastane ning teda võib palgata endale parimaks sõbraks, abikaasaks, isaks või ka leinajaks sinu matusel.

Yuichi kaheksa aastat tegutsenud firma Family Romance pakub professionaalseid näitlejaid, kes inimeste eludes tühja koha täidavad. Ettevõttes on palgal ca 800 näitlejat, kelle seas on nii imikuid kui ka vanureid. Firma lubab asjast huvitatutele, et on võimeline pakkuma surrogaati pea ükskõik missugusesse situatsiooni.

Yuichi usub, et Family Romance aitab inimestel toime tulla talumatute puuduste ja tajutavate vajakajäämistega nende eludes. Suurenevas isolatsioonis ja inimesi eriseisustesse paigutavas ühiskonnas, nagu Jaapan seda on, ennustab firma juht taolistele äridele aina rohkem tööpõldu, olemaks à la carte valik lähedastest.

Atlanticu ajakirjanik istus Yuichiga maha Tokyo äärelinna kohvikus, et arutada tema äri põhimõtteid ning mida tähendavad sõnad firma motos „rohkem kui päris".

Mees rääkis, et sai idee selline firma luua siis, kui otsustas oma üksikemast sõbrannat aidata. Tema sõbranna poeg ei saanud erakooli sisse põhjusel, et poisil polnud isa. Nii mängis Yuichi vajalikel hetkedel talle isa. Paraku polnud mees selles konkreetses rollis edukas, kuid sai impulsi sellise teenuse järele huvi tundvaid inimesi aidata.

Tema kõige esimene selles elukutses professionaalina „etendatud" roll kestab tänase päevani ning algas kaheksa aastat tagasi. Tema esimene klient oli üksikema, kelle 12-aastast tütart mõnitati koolis lihtsalt selle pärast, et tal pole isa. „Tema ema rentis mind, et mängiksin tüdrukule endale ja talle vajalikel hetkedel isa. Mina olen tema ainus pärisisa, keda ta tunneb", räägib Yuichi.

Tänaseks on Yuichi kohtunud oma „tütrega" kaheksa aastat. Tüdruk lõpetas just gümnaasiumi.

Yuichi kattelugu on järgmine: ta pole saanud oma tütrega palju tegeleda, kuna tal on teine perekond. Ka tüdruku ema pole paljastanud, et Yuichi tegelikult tütre isa pole.

Kui ajakirjanik küsis, kuidas võiks tüdruk reageerida, saades teada tõe, vastas Yuichi, et ilmselt oleks ta šokeeritud. „Kui minu klient ei avalda tõde, pean mina jätkama oma rolli sõltumata kõigest. Kui minu kliendi tütar abiellub, pean etendama tema pulmas isa rolli, sealt edasi olema ka vanaisa. Küsin alati igalt kliendilt, kas ta on valmis selliseks eluks. See on meie valdkonna kõige suurem väljakutse," ütleb ta.

Yuichi sõnul on oht, et tüdruk saab ühel hetkel teada tõe, aga selle vältimiseks on firmas ka omad reeglid. „Ühel näitlejal ei tohi olla rohkem kui viis perekonda, kelle liikmeid ta asendab. See on absoluutne reegel. Sellega ei taga me ainult saladuse hoituse vaid ka teenuse kvaliteedi. Klient küsib alati ideaalabikaasat, ideaalisa. See on väga keeruline ülesanne püsivalt ja aastaid täita," lisab Yuichi.

Ema maksis Yuichile tunni eest tema tütrega veedetud aja eest umbes 40 eurot ning kattis kõik sel ajal tehtud kulutused. Näiteks kui Yuichi läks oma „tütrega" välja einetama või lõbustusparki, tuli emal kõik sel ajal ostetu lisaks kinni katta.

Yuichil endal lapsi ega peret pole, mistõttu oli perfektse isa rolli üles ehitamine tema jaoks äärmiselt keeruline. Mees kasutas selleks näitlejameisterlikkust ning õppis erinevatest filmidest isa rollile tarvilikke omadusi, käitumismalle.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare