Personaaltreener: poepiim on rämpstoit, mis põhjustab mitmeid tõsiseid haigusi

 (219)

Personaaltreener: poepiim on rämpstoit, mis põhjustab mitmeid tõsiseid haigusi
PiimalettFoto: Raivo Tasso

Küllap on Soome see koht maailmas, kus juuakse ühe inimese kohta kõige rohkem piima. Keskmiselt tarbib teisel pool Soome lahte elav inimene 129 liitrit töödeldud piima aastas.

Soomlaste lemmikjook on aga hiljutise kohaliku personaaltreeneri ütluse tõttu tule all. Tomi Kokko hinnangul on töödeldud lehmapiim peamiseks tervisehädade põhjustajaks – selle süüks võib pidada tema sõnul kõhuvalusid, nahaprobleeme, hingamisteede haiguslikke sümptomeid ja diabeeti, aga ka mõningaid vähivorme, vahendab Soome rahvusringhääling Yle.

Toitumisteadlased, kes on piima mõju tervisele põhjalikult uurinud, ütlevad aga üksmeelselt, et piimal pole tervistkahjustavaid omadusi.

Ka Soome terviseameti ametlikud soovitused ütlevad, et inimene peaks jooma päevas 5-6 detsiliitrit piima ning sööma kaks kuni kolm lõiku juustu. Soovitustes on lisamärkus, et piim peaks olema rasvavaba või madala rasvasisaldusega. 

Rootsi langetas hiljuti päevast piimajoomise soovitust ning ka paljud soomlased on hakanud viimasel ajal protestima riiklikute soovituste üle.

Personaaltreener Tomi Kokko palub kõigil oma klientidel, kes tema poole pöörduvad, kaks esimest nädalat oma toidust piimatooted eemaldada.

„Valetamata ütlen ma, et 95 protsenti neist ei naase vanade harjumuste juurde ega võta piima oma menüüsse tagasi,“ ütleb ta.

Kokko lisab, et oli vanasti ise vägagi suur piimajooja – kuni kaks liitrit päevas võis ta üksi ära juua. Nüüd, ilma piimata, tunneb ta aga rohkem energiat ning on palju harvemini haige.

Kokko hinnangul annab see märku sellest, et inimkeha ei ole täielikult suuteline teise imetaja piima töötlema. Seetõttu on tema väitel piima süüks mitmed seedimisega seotud probleemid, põletikulised protsessid, hingamisprobleemid ja paljud teised haigused.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
243 000€
Tallinn, Majaosa
229 000€
Rae vald, Majaosa
90 000€
Tallinn, Korter
125 000€
Raasiku vald, Majaosa
56 000€
Viimsi vald, Korter
124 900€
Saue vald, Korter
99 999€
Saue vald, Korter
70 000€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
275 000€
Tallinn, Korter

215 000€
Viimsi vald, Majaosa
175 000€
Keila, Majaosa
179 900€
Kiili vald, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

FORTE TOP

Viimased uudised