Prantsusmaa valitsus keelas koolides mobiilid. Kas sarnast otsust on oodata ka Eestis?

 (8)
Prantsusmaa valitsus keelas koolides mobiilid. Kas sarnast otsust on oodata ka Eestis?
Foto: Vallo Kruuser

Prantsusmaal võeti vastu otsus, mis keelab koolitundides kuni 15-aastastel lastel telefonide kasutamise. Haridusministeeriumi sõnul võiks ka Eestis koolid sarnase otsuse teha, kuid pigem nähakse telefone koolitunnis kui õppevahendit.

Haridus- ja teadusministeeriumi üldharidusosakonna asejuhataja Pille Liblik ütles Geeniusele, et Eesti koolid on õppe korraldamisel autonoomsed, mis tähendab, et Eestis võivad koolid ise sätestada, missugused nendest vahenditest, mida õpilased koolis kaasas kannavad, on vajalikud õppetööks ja millised mitte. Seega võiks kool öelda, et telefone ei tohi tunnis kasutada.

Liblik lisas aga, et Eestis peetakse aga oluliseks õpilaste digipädevuse arendamist koolis ja see eeldab digiseadmete kasutamist, näiteks digiturvalisuse teemat võib käsitleda just isikliku seadme näitel.

Samuti võib olla seadmete kasutamine vajalik, kui see lähtub õppija vajadustest. “Viimasel juhul on kõne all ka digitaalsed interaktiivsed õppematerjalid, sest erinevad meediumid võimaldavad õpilaste erinevaid võimeid ja eelistusi paremini arvestada,” sõnas Liblik.

Eesti koolides kasutatav praktika on, et õpilase nutitelefon on üks võimalik õppevahend õppetegevuses, mille kasutamisele õpetaja õpilasi suunab, näiteks kas sõnastikku kasutama, infot otsima õpitava teema kohta või ka vahetut tagasisidet andma läbitud õpiteema kohta.

Täismahus artiklit loe Geeniusest.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare