Raske viirus liikvel: algab kurgu kriipimisega, jätkub hingamise raskenemisega ning tipneb õhtuse palavikuga

 (125)

Noorte Hääle fotolavastused
Foto: Tiit Blaat

Viimastel nädalatel alguse saanud viiruselaine võtab inimeseti erinevaid kujusid: intensiivsed valud ja kõrge palavik vahelduvad nõrkade, ent visalt kaduvate sümptomitega.

Tihti on nakkuse saanud terve klass või kollektiiv ning see segab töö käiku ja pühadeürituste korraldamist, kirjutab Meie Maa.

Köharohud kaovad apteegilettidelt tohutu kiiruga ja veel eilegi lookles valvetoa ukse taga elav järjekord.

"Haigus algas külmavärinatega ning edasi oli kõik udune, nagu vati sees," kirjeldab üks saarlane läbielatud õudusi. "Palavik tõusis üle 39 kraadi, hingata oli väga raske ja rinnus hakkas vilisema.

Valuvaigistist ega viinasokkidest abi ei olnud. Magama pidin poolistuli, pikali panna ei saanud, sest kopsud olid nii kinni - oleksin lihtsalt ära lämbunud." Pärast kõikvõimalike raviteede keetmist leidis kannataja lõpuks tabletid, mis kopsud taas lahti tegid.

Enneolematult tugev viirus

Teine viirusepõdeja tõdes, et varasemas elus pole ta nii haige olnudki ja ka ümberkaudsed kukuvad kui jala pealt. Sümptomitena kirjeldas ta tugevat köha ja nohu ning kolm päeva kestnud kõrget palavikku.

"Täielik organismi puhastus!" näeb haige ka asja positiivset poolt ning soovitab normaalse hingamise taastamiseks keeta teed mustsõstrast, ingverist, kaneelikoorest ja nelgist. Lisaks eeltoodud haigusnähtudele on emad tõbiste laste puhul täheldanud ka tugevat oksendamist.

Seotud lood:

Kuressaare haigla sekretär Raili Pruul kirjeldab haigla personali tabanud viirushaiguse kulgu kui aeglast ja visa: alguses hakkab kurk kraapima, siis muutub hingamine raskeks, lõpuks tõuseb õhtuti väike palavik.

Rasket enesetunnet saadab ka vesine nohu. Hommikuti oleks nagu jälle kõik justkui korras ja pärastlõunal hakkab sama asi otsast peale. Sümptomid on visad kaduma ning võivad kesta üle nädala.

Refereeritud artikli täisteksti loe Meie Maast.

Kas kinnitad bussis turvavöö?
Auhinnaks on kardisõidu pakett 5-le LaitseRallyPargis. Tallinnast sõidutab Laitsesse
edasi-tagasi Go Bus. Auhind kehtib kasutamiseks kuni 31.08.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!
Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare