Reisijate rohkus on järjekorrad lennujaama piirikontrollis pikaks venitanud

 (2)
Tallinna lennujaam
Tallinna lennujaamFoto: Karin Kaljuläte

Tallinna lennujaama piirikontrollis on ootejärjekorrad veninud aeg-ajalt juba tunni pikkuseks, sest oluliselt on kasvanud lennureisijate arv ja seda paljuski ka kolmandatest riikidest tulijate osas. Siseministeerium näeb lennujaama probleemi lahendusena piirikontrolli automatiseerimist, sest inimesi politsei- ja piirivalveametil lennujaamale appi juurde anda ei ole, edastab ERR Uudised.

Neljapäeva keskpäeval maandusid Tallinna lennujaamas väikese vahega lennuk Odessast ja teine Kiievist. Shengeni viisaruumi sisenemisel tekkis piiripunktis tõepoolest klassikaline saba, kuid inimeste pahameel sõltus pigem sellest, milline oli eelnev kogemustepagas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Saan vaid öelda, et olen järjekorra lõpus ja oodata tuleb ilmselt kaua," märkis Odessast tulnud Mihhail.

"Mina lendan edasi Hiinasse ja seal on tõesti õudsed järjekorrad. Siin on kõik väga hästi," ütles Kiievist saabunud Oksana.

Tallinna lennujaam aga tahab joonduda pigem heade näidete järgi ja saatis seetõttu siseminister Andres Anveltile kirja, kus palub PPA-l passikontrolli sujuvamaks teenindamiseks ressurssi suurendada.

Kolmandatest riikidest tulijate arv on lennujaamas kasvanud 25 protsenti.

"70 000 lisareisijat, kes tahavad passikontrollist läbi minna - just see on seda järjekorda kasvatanud. Kindlasti uued lennufirmad, Wizzair ja transiitreisijad, sealt on see kasv tulnud," ütles lennujaama reisiterminali juhataja Asko Kivinuk.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare