Saare maasikakasvatajad: sooja suve oleks vaja


Saare maasikakasvatajad: sooja suve oleks vaja
Foto: Ester Vaitmaa

Maasikakasvatajate kinnitusel on jahe ja külm suvi marjade valmimist ja küpsemist mõjutanud omajagu, kirjutab Saarte Hääl.

"Saak on enam-vähem, aga marjaaja algus muidugi venib," ütles eile esimest päeva maasikatega turul olnud Kristel Paomees Valjala valla Mäe talust.

Tema on näiteks korjamisega vahet pidanud koguni neli päeva, kuna marjad ei jõua valmida. Mäe talu maasikate kilohind oli eile väiksematel 4.50 ja suurematel 5 eurot.

Katrin Vask ja Ants Paomees Pihtla vallast Sarapuu talust arvasid, et ega saagil väga viga olegi, kuid selles jaheduses ja niiskuses kipuvad marjad hallitama minema.

15 aastat Pihtla vallas maasikaid kasvatanud Helve Turja sõnul on tänavu keskmine maasika-aasta. "Põua tõttu jäi saak tagasihoidlikumaks, vihma ei sadanud kuu aega ju," ütles Helve Turja, lisades samas, et eriti palju hallitanud marju tal siiski ei ole.

Kümnendat aastat maasikaid kasvatav Heino Lember Pöidelt märkis, et jahe suvi on maasikakasvatust kõvasti mõjutanud. "Õigel ajal oli liiga kuiv, nüüd on liiga märg ja maasikas ei küpse," rääkis Heino, kes müüs marju sõltuvalt nende suurusest hinnaga 3,5-6 eurot.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare