SEB hakkab välkmakseid pakkuma

 (9)

Pressile-6
Foto: Ilmar Saabas

SEB hakkab novembris välkmakse võimalust pakkuma: Euroopa-sisene kuni 15 000 euro suurune ülekanne liigub ükstapuha millal ja vaid mõne sekundiga.

„Tänapäeva maailmas liigub info välgukiirusel. Isiklikud sõnumid, uudised ja autoliikluse-info jõuavad meieni mõne sekundiga ning pankadevahelised maksed on sellest rütmist justkui maha jäänud.

Välkmaksete süsteemis hakkab raha liikuma sama kiiresti ja sujuvalt kui info tänu interneti levikule,“ kommenteerib SEB juhatuse esimees Allan Parik.

Alates novembrist laseb SEB siiski välkmakseid ainult vastu võtta. Pärast teenuse edukat testimist lisandub sellele välkmaksete algatamine.

Uus lahendus peaks edendama e-kaubandust, äritegevust ja igapäevaarveldusi. Selles võib näha mugavat alternatiivi sularahamaksetele.

SEB klient ei pea ise midagi uutmoodi tegema. Pank algatab välkmakseid võimalusel automaatselt ja hind jääb samaks. Paralleelselt välkmaksetega jääb toimima Euroopa tavamaksete (SEPA) süsteem.

Välkmaksed on üleeuroopaline maksesüsteem, mis võimaldab teostada Euroopa-siseseid kuni 15 000-euroseid ülekandeid mõne sekundiga. Eelised Euroopa tavamaksete (SEPA) ees on ööpäevaringne töö ja kiire maksete töötlus.

SEB arendustöö toimus koos üleeuroopalisi makselahendusi pakkuva firmaga EBA Clearing. Välkmakse teostamiseks peavad tulevikus makse saatja ja saaja pangad mõlemad süsteemiga liituma. Liitumine on Euroopa pankade jaoks vabatahtlik ning eeldab makseteenuse pakkuja valmisolekut ööpäevaringseks maksete töötluseks.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare