SEB kliente ootab 1. jaanuarist ees hinnatõus ja uued tingimused

 (87)
SEB logo
Foto: Madis Veltman

SEB Pank teavitas oma kliente, et 1. jaanuarist muutub panga hinnakiri ja 13. jaanuaril tingimused. Kliendid, kes ei ole hinnakirja või tingimustega nõus, saavad hiljemalt 31. detsembril oma lepingud lõpetada.

Uuest aastast muutub näiteks valuutavahetuse teenustasu, mis seni maksis 3 eurot. Edaspidi maksab see 5 eurot.

SEB kaardiomanike igakuine tasuta sularaha sissemakse summa automaatidesse väheneb 5000 eurolt 4000 eurole. Seda ületava summa pealt võetakse sisse makstavalt sularahasummalt 0,3-protsendiline teenustasu.

Ka lepingute sõlmimise hinnakirjas tuleb mitu hinnatõusu. Eraisiku hüpoteeklaenu sõlmimine maksab edaspidi praeguse 1% laenusummast, 150 euro miinimum asemel 1% laenusummast, 190 eurot miinimum.

Ka mitu juriidilisele isikule pakutava laenuteenuse lepingutasu kergitatakse kõrgemaks.

Kodulaenu lepingu muutmine maksab edaspidi senise miinimumi 150 euro asemel 190 eurot. Sama tõus ootab ees hüpoteeklaenu lepingu muutmise tasu.

Samas muutub õppelaenu tagasimaksmise graafiku muutmine senise tasulise asemel tasuta teenuseks.

Tingimused nagu laenusaaja muutmine või maksepäeva muutmine, aga ka laenu väljamaksmise perioodi pikendamine ja lepingu eritingimuste pikendamine muutuvad kallimaks või endise tasuta teenuse asemel tasulisteks.

Väikelaenu, kodulaenu ja hüpoteeklaenu summa suurendamisel kehtib selle aasta lõpuni võimalus maksta lisasumma pealt protsendisuurust tasu või kehtestatud miinimumtasu, edaspidi sõlmitakse lisasumma taotlemisel uus laenuleping uues hinnakirjas kehtestatud lepingu sõlmimise tasuga.

Kõikide kehtima hakkavate muudatustega saab lähemalt tutvuda SEB Panga kodulehel.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare