Selgus Lidli järgmine asukoht. Saksa odavmüügikett kavandab vana kultuurimaja maatasa tõmbamist

 (49)

Selgus Lidli järgmine asukoht. Saksa odavmüügikett kavandab vana kultuurimaja maatasa tõmbamist
Foto: Vida Press

Ida-Virumaa päevaleht Põhjarannik kirjutab detailplaneeringust, mille kohaselt võib Jõhvis asuv vana kultuurimaja Saksa odavmüügiketile Lidlile jalgu jääda.

Jõhvi volikogu hakkab sel nädalal arutama detailplaneeringu algatamist, millega tõmmataks maatasa stalinistlik kultuurimaja, mis üldplaneeringu järgi tuleks säilitada, et asendada see odavketi Lidl tüüphoonega, vahendab Põhjarannik.

Eskiislahenduse kohaselt kerkiksid praeguse neoklassitsistliku kultuurimaja ning selle kõrval olevate garaažide asemele kauplusekettidele omased säästlikud tüüplahendused.

Muinsuskaitseameti ja kultuuriministeeriumi 20. sajandi ehitiste programm peab endist kultuurimaja Jõhvi silmapaistavamaks selle ajastu ehitiseks. Foto: Muinsuskaitseamet
Seotud lood:

Ehkki otseselt pole keegi kinnitanud, et tegemist on just Saksa säästupoodide ketiga, näitavad kõik märgid, et just nemad on planeeringu algatamisest ja kruntide ostmisest huvitatud.

Narva maantee 11a asuva krundi omanik on OÜ AMV Servis. Krundil seisvad garaažid on tühjad ning ettevõttele mittevajalikud. "Plaan on krunt maha müüa," tunnistas AMV Servise juhatuse liig Hanno Raiend, kes ei lükanud ümber kuuldust, et ostu-müügitehingu teine pool on just Lidl. "See on muidugi spekulatsioon, sest ostja on üks advokaadibüroo," lisas ta.

Narva maantee 11a paikneva krundi müük saab toimuda aga ainult siis, kui müüakse ka teine, Narva maantee 11 asuv krunt. Sellel seisab 1950. aastal ehitatud kunagine kultuurimaja, mida hiljem kasutati kohtuhoonena ning mis viimased paar aastat on seisnud tühjana.

Selleks aga, et pood koos sinna juurde kuuluva parklaga krundile ära mahutada, tuleb praegune hoone sealt lammutada.

Refereeritud artikli täisteksti loe värskest Põhjarannikust.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare