Sideoperaator paljastab numbrid: Euroopa liidu rändlustasude kord tõstis massiliselt välismaal tarbitud interneti mahtu

 (6)
Oneplus 6
Oneplus 6Foto: Hendrik Osula

Möödunud aastal jõustunud Euroopa liidu roamingu regulatsioon tõi kaasa üle 300-kordse tõusu välismaal tarbitud andmesides võrreldes varasemaga.

Elisa klientide andmeside tarbimine välismaal on hüppeliselt tõusnud alates möödunud aastal rakendunud Euroopa Liidu roamingu regulatsioonist. Kui näiteks 2016. aasta teisel kvartalil tarbiti kõigi Elisa klientide peale välismaal kokku 30 GB internetti, siis 2017. aasta teises kvartalis tõusis maht juba 798 GB peale. Tänavu teises kvartalis on tarbitud kokku 9459 GB andmesidet, ehk kahe aastaga on interneti kasutamine välismaal tõusnud 319 korda suuremaks kui 2016. aastal.

Tarbimise andmeid vaadates on näha gigantset tõusu ka 2017. aasta kolmandas kvartalis, kui jõustus regulatsioon ja algas reisimise tipphooaeg. Tõenäoliselt tõusevad tänavuse kolmanda kvartali tulemused veelgi suuremaks.

Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann sõnas, et mahtude tõusu taga on enamjaolt suuremahulised Põhjamaade paketid, millest mõned sisaldavad lausa piiramata andmesidet välismaal. „Näeme, et meie klientidele meeldib Euroopas reisida ja internetiga mugavalt ühenduses olla ning nüüd on see võimalus internetipiletite näol ka väljaspool Euroopat,“ ütles Ploomann. Elisa klientidest käib valdav osa välismaal paaril korral aastas. Enim külastatakse naaberriike nagu Soome, Rootsi, Läti, kuid populaarsed on ka Venemaa, Poola ja Saksamaa.

Seotud lood:

Kuna suvi on reisimise tippaeg, siis tasuks kõigil üle vaadata, kui palju andmesidet sihtriigis kasutada saab ja milliseid uusi lahendusi pakutakse. „Nutitelefonide jaoks on Euroopa nutipaketid olnud juba aasta aega väga populaarne valik, nüüd on lisandunud sarnased lahendused ka tahvelarvutitega sagedaste reisijate jaoks,“ ütles Ploomann.

Ploomanni sõnul kasutatakse välismaal internetti lisaks telefonile tahvelarvutis, sest tahvlist on reisil olles väga mugav lugeda raamatuid või ajakirju, otsida infot külastatava sihtkoha kohta, suhelda lähedastega ja kasutada suurt ekraani.

Tema sõnul on lisaks pakettidele populaarsed ka internetipiletid, millega saab kasvõi kõikidesse seadmetesse kas päevaks, nädalaks võik kuuks ajaks reisimiseks mõeldud internetimahu soetada. Nendest vaieldamatult populaarseim on Euroopa päeva- ja nädalapilet.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare