Sirje Potisepp: toiduohutuse tagamine on ka tarbijate kätes


Eesti toidutööstuse suurtootjate pressikonverents
Foto: Hendrik Osula

Täna Euroopa hotellis toimuval toiduohutuse konverentsil arutavad Eesti ja Euroopa toiduvaldkonna eksperdid teemasid, millega riik ja toidutootjad seisavad silmitsi eestimaalastele kvaliteetse ja ohutu toidu tagamisel.

Toiduliidu juhataja Sirje Potisepa sõnul tunneb laiem avalikkus toiduohutuse vastu huvi tavaliselt alles siis, kui toiduohutusnõuete eiramine päädib terviseprobleemidega.

„Tegelikult tegeleb toiduohutusega riigi- ja teadusasutustes, põllumajandusettevõtetes ning toidutööstustes iga päev sadu inimesi, kes pingutavad selle nimel, et võiksime olla kindlad Eesti toidu kvaliteedis ja ohutuses. Kuid väga suur roll toiduohutuse tagamisel on tegelikult tarbijatel endil," kinnitas Potisepp.

Tema sõnul kontrollivad suuremad toidutööstused iga päev oma toodete kvaliteeti ja tootmise puhtust ning tõestavad toiduohutuse nõuetest kinnipidamist regulaarselt ka järelevalveorganitele.

„Mida suurem tootmine, seda rangem kvaliteedikontroll. Aga ka kodudes tuleb oma pere tervise nimel pöörata tähelepanu sellele, kuidas erinevaid toiduaineid hoiustatakse, kuidas toitu valmistatakse, millisel temperatuuril ja millise küpsusastmeni kuumutatakse," loetles Toiduliidu juht toiduohutuse riskikohti.

"Tarbija teadlikkus, käitumine ja valikud suunavad ka toiduettevõtete tegevust ja mida nõudlikum on tarbija, seda vähem jääb tegevusruumi ettevõtetele, kes toiduohutuse tagamist oluliseks ei pea. On väga palju tublisid väikeettevõtteid, kuid kahjuks leidub veel palju selliseid tootjaid, kes valmistavad tooteid sisuliselt oma koduköögis ega järgi sealjuures ühtegi riiklikult kehtestatud eeskirja," nentis ta.

Sirje Potisepa sõnul töötavad toiduohutuse eksperdid ühiselt selle nimel, et Eesti toit, kvaliteetne toit ja ohutu toit oleks sünonüümid. „See töö on vilja kandnud - Eesti toit on kõikjal Euroopas ja kaugemalgi tuntud oma kõrge kvaliteedi poolest," kinnitas Potisepp.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare