Suure väina jääteed ei tule

 (29)
Jäätee Saaremaa ja Hiiumaa vahel
Foto: Irina Mägi

Madalast veetasemest tingitud hädaolukorra tõttu avatud Virtsu–Heltermaa laevaliin tõmbas kriipsu peale ka üle Suure väina kulgeva jäätee rajamise plaanidele.

Spetsialistide hinnangul kiirendas laevaliini avamine lõpliku selguse saamist, kuna viletsate jääolude tõttu poleks jäätrassi Suurel väinal nagunii avatud, kirjutab Saarte Hääl.

Maanteeamet taotleski ametlikult laevaliikluse keelu lõpetamist just kehvade jääolude tõttu. Selle taotluse veeteede amet ka rahuldas.

“1. märtsi seisuga olid Heltermaa ja Rohuküla ning Virtsu ja Kuivastu vahel ebasoodsad jääolud ehk vajalik paksus ei olnud saavutatud,” ütles maanteeameti Lääne regiooni hooldevaldkonna juht Hannes Vaidla. Virtsu–Kuivastu trassi puhul soosis otsuse tegemist hiidlaste laevaliikluse probleem ning Heltermaa–Rohuküla jääteed ei oleks valmis jõutud ka siis, kui jää oleks millalgi vajaliku paksuse saavutanud. “Selle trassi pikkus on ca 26 km ning tõenäoliselt saabub enne kevad,” märkis Vaidla.

Ööl vastu reedet tegi Virtsu–Heltermaa liinil esimese sõidu parvlaev Tiiu, mis sildus Virtsus pärast nelja ja poole tunnist sõitu.

Parvlaev Tiiu väljus Heltermaalt neljapäeva õhtul kell kaheksa. Tiiu kapten Arvo Suurhans ütles ERR-ile, et jääolud väga rasked ei olnud. Aega kulutas hoopis sõidu lõpuosas tehtud paus, et anda teed Virtsu sadamast väljunud Saaremaa parvlaevale Piret.

Refereeritud artikli täisteksti loe Saarte Häälest.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare