Taaskasutuse tippsõna? Maailmakuulus bränd 3D-printis plastikjäätmetest spordijalatsi


Taaskasutuse tippsõna? Maailmakuulus bränd 3D-printis plastikjäätmetest spordijalatsi
Foto: Adidas

Adidas ja keskkonnakaitse organisatsioon Parley for the Oceans lõid koostöös 3D prinditud spordijalatsi, mis valmistati ookeanist kogutud plastmassprügist.

Esimene sporditoss on kõigest prototüüp ning Adidas sihib veelgi kõrgemat eesmärki - astuda edasisi samme plastmassjäätmete vähendamisel ning taastöötlemisel. Seoses sellega on Adidas lubanud 2016. aasta esimese kvartali lõpuks lõpetada oma jaemüügi kauplustes ka kilekottide kasutamise.

"Tahtsime demonstreerida, kuidas ka suurettevõte nagu Adidas saab oma tootedisaini ja teisi elemente ümber mõeldes aidata kaasa ookeanisse paisatud jäätmete vähendamisele," seisab spordibrändi pressiteates.

Spordijalati disain põhineb Adidase Futurecraft 3D mudelil. 3D-prinditud jalatseid nähakse tulevikumuusikana, sest neil on potentsiaali toota täpselt vastavalt nõutud disainile, vormile jms jalanõusid.

Esimese taastöödeldud plastikust sporditossu pealmine osa on valmistatud plastmassist. Spordijalatsi alumine ehk vedrustusega osa on 3D-prinditud taastöödeldud polüestrist ja ookeanist kogutud kalavõrkudest.

Foto: Adidas

Foto: Adidas
Foto: Adidas
Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare