Terviseamet: alternatiivravile ei saa piiri panna, sest Eestis on demokraatia

 (62)
Terviseamet: alternatiivravile ei saa piiri panna, sest Eestis on demokraatia
Foto: Vida Press

Kuigi alternatiivravil põhinevatel toodetel ja teenustel hoiavad Eestis ametid silma peal, ei saa tegelikult kõiksuguste ravitsejate ning tervendajate tegevust piirata, sest seegi arvatakse Eestis demokraatlike vabaduste hulka seni, kuni see kellelegi tervisele otseselt ohtlik ei ole.

“Üldjuhul on aga Eesti demokraatlik riik, kus inimeste tegevusvabadust, kui selle tegevusega ei seata ohtu teiste inimeste elu ja tervist, ei piirata,” ütles terviseameti kommunikatsioonijuht Iiris Saluri ERR-ile.

Saluri sõnul võtab terviseamet seisukoha ja reageerib koostöös teiste ametkondadega alati, kui tegemist on inimese elu ja tervist ohustada võivate toimingute ja toodetega. “Aga arvestada tuleb ka sellega, et me elame demokraatlikus riigis. Igaühel on õigus teha oma valikuid ja vastutada nende eest.”

Pärast seda, kui ERR avaldas artikli “Eneseabi ja esoteerikaga tegelevad ettevõtted teenivad kuuekohalist kasumit”, pöördus ajakirjaniku poole lugeja, kes rääkis, kuidas tema sõber läks oma seljapõletikku ravima tuttava “uhuu-arsti” juurde, kes andis tollele “suhkruterakesi”, mille peale sõbral olevat “momentaalselt” paremaks läinud.

Kuidas kommenteerida seda, kui räägime terviseohtlike toodete ja teenuste kõrval ka inimeste terviseohtlikust käitumisest? “Kui inimene sai abi terakestest, siis ei saa seda pahaks panna ei terakeste pakkujale ega neid tarvitanud inimesele, eeldusel, et tegemist oli terakeste tarvitaja vaba tahtega,” ütles Saluri. Alternatiivmeditsiin on tema sõnul lai mõiste.

Seotud lood:

Saluri märkis, et nimetatud „posijad“ ei ole reeglina tervishoiuteenuse osutajad, mistõttu terviseamet ei saagi alati samme võtta. “Juhul kui nad seda väidavad, kas end või oma teenust nõnda reklaamides, siis see on lubamatu tegevus, millele terviseamet reageerib koheselt, kui selline info meieni jõuab.”

Refereeritud artikli täisteksti loe ERR-ist.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi