Tootjad: või odav hinnatase ei pruugi pikalt püsima jääda

 (56)
Testime võid
Foto: Andres Putting

Või hind on võrreldes nn võikriisiaegse ajaga languses, kuid ei pruugi sellele tasemele pikalt jääda, vahendab ERRi uudisteportaal.

Kui eelmise aasta võikriis muutis või hinna järsult krõbedamaks, siis praeguseks saab poest võipaki kätte märksa soodsamalt. Ehkki tooraine hind on langenud, ei pruugi madal hind tootjate sõnul püsima jääda.

Mullu septembris haigutas paljude poekettide võilettidel tarneraskuste tõttu tühjus ning meediaväljaanded ja -kanalid õpetasid inimesi, kuidas ise võid valmistada. Praeguseks on nappus jäänud minevikku ja pea kõigis kauplustes võib märgata või hinna langust.

E-Piima juhatuse esimees Jaanus Murakas ütles ERR-ile, et mulje hinnalangusest on õige. Või hind on tõesti allapoole tulnud ja tootjad saavad ka soodsamaid pakkumisi teha.

"Kui või hinnaralli kolmandas-neljandas kvartalis maailmas ja Euroopas aset leidis, siis turuhindu ei näe ju keegi ette, aga spekuleeriti, et ilmselt olukord rahuneb jõuludega - toiduainete tarbimine on alati aasta alguses madalam, jõuluajal on suur tarbimisbuum ja siis on selline madalam hooaeg. Nii on ka läinud," selgitas ta.

Muraka sõnul hakkasid hinnad tipust allapoole langema novembris ja Eesti väikse turuna oma hindu ei määra - seda muudavad globaalsed trendid. Kas hind jääb madalaks ka edaspidi või võib oodata uut kriisi, ei tea E-Piima juhatuse esimehe sõnul keegi.

Ka Kasuliku jaanuarikuu ostukorv kinnitab, et võihind on just viimasel paaril nädalal langenud. Veel jaanuarikuu algul oli ostukorvi hinnavaatluse põhjal Saaremaa või hind Selveris 2,19, täna maksab sama võipakk juba 20 senti vähem 1,99 eurot.

Refereeritud artikli täisteksti loe ERRi uudisteportaalist.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi