Transviabaltika pidi augustis tühistama tervelt 26 lendu


Transviabaltika lennuk
Transviabaltika lennukFoto: Jüri Norkroos

Suursaari teenindav lennuettevõte võttis kokku augustikuu reisijate statistika. Kuressaare reisijate arv on püsinud suvele iseloomulikult kõrge. Kärdla lennuväli oli aga augustis remonttööde tõttu lennureisideks kaks nädalat suletud, mistõttu tuli tühistada 26 lendu.

“Augustikuu lennuliiklus mandri ja suursaarte vahel oli ootuspärane kui mitte arvestada asjaolu, et alates 17. augustist kuni kuu lõpuni oli Kärdla lennuväli remonttööde tõttu lendudeks suletud,” nentis lennuettevõtte esindaja Rene Must. Eelpool toodu tingis augustis Tallinn-Kärdla-Tallinn liinil 26 lennu tühistamise.

Augustis teenindas Transaviabaltika Tallinn – Kärdla – Tallinn suunal kokku 30 lendu. Reisijaid lendas 690 ja lennuki keskmine täituvuse protsent teostatud lende arvestades oli 61.

Tallinn – Kuressaare – Tallinn suunal teostati 56 lendu. Reisijaid lendas Kuressaare suunal 1855 ning lennuki keskmine täituvus oli 87 protsenti.

Sügis-talvisel perioodil on oodata lennureisijate vähenemist nii Kuressaare kui ka Kärdla suunal. „Kui suvehooajale iseloomulikud üritused lõppevad suursaartel, vähenevad ka reisijate arvud. Võime eeldada, et sügis-talvised täituvused jäävad Kuressaare puhul vahemikku 60-70 protsenti ja Kärdla puhul räägime 30 protsendisest täituvusest,“ märkis Must.

Varasemat lennustatistikat:

2017. aasta augustis oli lendajaid Tallinn-Kuressaare-Tallinn suunal 1725, mis tegi lennuki täituvuse keskmiseks 83 protsenti ja Tallinn-Kärdla-Tallinn suunal teenindati 1131 reisijat, andes lennuki keskmiseks täituvuse protsendiks 54.

Seotud lood:

2016 august

Tallinn-Kuressaare-Tallinn suunal oli 1332 reisijat, mis tegi lennuki keskmiseks täituvuseks 63 protsenti ning Tallinn-Kärdla-Tallinn suunal olid vastavad näitajad 1054 reisijat ning lennuki keskmiseks täituvus seega 45 protsenti.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare