Uskumatu ülbus: klient sõi pitsa enne maksmist ära. Kassasse jõudes keeldus ta eriti jabural põhjusel maksmisest

 (138)
Toidu söömine poe järjekorras
Mõned kliendid jõuavad kassasse tühja taara ja pakenditega, sest nälg oli suur ja toit sai juba poe territooriumil ära tarbitud.Foto: Hendrik Osula

Ostjad ei pea enne ostmist kauba söömist enam ammu küsitavaks. Arvatakse lausa, nagu oleks neil selleks täielik õigus.

Kauplustes käijate seas levib ettekujutus, et toidupood on nagu suur buffet-restoran, kus võib kõike suhu pista ja maitsta. Ja ka süüa toidukraami, mis on küll ostukorvi laotud, kuid mille eest ei ole veel tasutud.

Toidupoodides kohtab ka koomilisena mõjuvaid näiteid.

Delfi Kasulikule andsid Eesti toidupoed ka mõned eriti üllatavad näited olukordadest, kus klient on enne maksmist kaupa kas mekkinud või selle sootuks ära söönud.

On juhtunud, et ostja jõuab kassasse tühja sushikarbiga, mida peaks kassas kaaluma. Tagantjärele on aga raske kindlaks teha, kui palju sushit ta ära sõi. Nii tuleb kassapidajal välja mõelda kaalunumber ja hind, mida juba ära mugitud sushi eest küsida.

Samuti on teada juhtum, kus ostja hakkas poes pitsat sööma ja kassasse jõudes teatas, et talle see ei maitsegi ja ta ei kavatse pitsa eest maksta.

Tavalisemad ja igapäevasemad on juhtumid, kus ostja jõuab kassasse tühja saiakestekotiga, joogipudeliga, kohukesepakiga või ka banaanikoortega.

Levinud pidavat olema ka kaalukommide ja marjade poes maitsmine. Mitmed poed räägivad ka pahatahtlikest näidetest, kus poepõrandalt leiab kommi- või šokolaadipabereid või riiulist pooleldi joodud jooke. Sellistele juhtumitele reageerib turvateenistus ja politsei.

Justiitsministeerium ütleb, et kuniks kliendil on kavatsus toidu eest maksta, ei saa toidu ja joogi tarbimist enne maksmist pidada varguseks. Ka poed ei näe üldjoontes probleemi toidu söömises enne selle eest tasumist, kui just tegemist pole kaalumata kaalukaupadega.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare