Vanadest Statoili reklaambänneritest tehakse poekotid, tulu läheb puuetega inimeste abistamiseksStatoil
StatoilFoto: Tiit Blaat

Circle K teenindusjaamade üleminekuga uuele kaubamärgile jääb üle 3,5 kilomeetrit kangast, millest valmib erivajadusega inimeste kätetööna kuni 7000 poe- ja puudekotti.

Kõik kangasreklaamid üle Eesti kogutakse kokku ja viiakse Viljandisse, kus MTÜ Töötoad abil õmmeldakse nendest poe- ja puudekotid. Erivajadusega inimeste kätetööna valminud kotte saab osta Circle K teenindusjaamadest ja kogu kotimüügist teenitud tulu läheb sotsiaalsesse ettevõtlusesse vaimupuudega ja psüühikahäiretega inimeste töötegemise toetamiseks.

“Otsisime kasutuks muutunud kangasbänneritele paremat tulevikku kui hävitamine,” rääkis Circle K turundusjuht Diana Veigel. "Koti ostja saab kaasa teadmise, et toetab keskkonda ja erivajadusega inimest. Usume, et läbi selliste tegevuste muutub ka ühiskond paremaks ja sallivamaks."

MTÜ Töötoad juhatuse liikme Mati Tuuksami sõnul on oma teenitud raha puudega inimesele olulise tähendusega. "See pole üksnes tuntav lisa saadavatele riiklikele toetustele, vaid tõstab ka inimese enesehinnangut läbi teadmise, et ollakse võimelised ise panustama ja seeläbi eluga paremini toime tulema,” selgitas ta. "See võiks olla teistelegi eeskujuks, et kasutatud tekstiilijäätmeid ei ole vaja ära visata, vaid nendele saab anda uue elu."

MTÜ Töötoad tegeleb sotsiaalse ettevõtlusega, mille eesmärgiks on lisaks vaimupuudega ja psüühikahäiretega täiskasvanutele töökohtade loomisele ka nende jätkusuutlikuna hoidmine ja arendamine.

Vali pilt või video oma arvutist
Saada vihje siit! Tagasi
90 000€
Tallinn, Korter
83 500€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
125 000€
Raasiku vald, Majaosa
325 000€
Tallinn, Korter
79 900€
Tallinn, Korter
229 000€
Rae vald, Majaosa
112 800€
Jõelähtme vald, Korter
93 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
161 500€
Tallinn, Korter

113 900€
Tallinn, Korter
204 900€
Tallinn, Korter
200 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

FORTE TOP

Viimased uudised