Kui palju maksab nohu?


Tähtedest laotud sõnad
Foto: Tiit Blaat

Olles varjatud töösuhtes ning nõustudes ümbrikupalgaga jääb töötaja muuhulgas ilma ravikindlustusest. Kui vältimatu arstiabi, näiteks suurema põletuse puhul, on Eestis tasuta, siis väikesest viirushaigusest alguse saanud nohu või köha võib ravikindlustuseta inimesele tekitada päris suuri kulusid.

Eesti Haigekassa avalike suhete juht Katrin Romanenkov toob näiteid: lihtsalt alanud nohust tekib põskkoopapõletik või sügisesest köhast kujuneb välja kopsupõletik. Tõenäoliselt peab selliste tüsistustega töötaja viibima mõnda aega töölt eemal ilma igasugust tööandja- või riigipoolset hüvitist saamata. Samuti läheb tal vaja ravimeid. Kindlasti tuleks teha analüüse ja röntgenpilt. Lisaks sellele tuleb töötajal endal maksta ka arstivisiidi eest.

Situatsiooni tõsiduse illustreerimiseks mõned hinnad: eriarsti visiiditasu suurus ravikindlustuseta inimesele on küll iga raviasutuse enda kehtestada, aga orienteeruvalt tuleb arvestada 20-50-eurose väljaminekuga; röntgenülesvõte rindkere piirkonnast maksab umbes 15 eurot; antibiootikumid ligikaudu 10-25 eurot. Olenevalt haiguse kulgemisest võib inimene vajada lisaks mõnda spetsiaalset ravimit. Mida pikem on haiguse kulg, seda suuremad on ka kulud.
Seega võib lihtsa viirushaiguse raviks vaja minev summa olla enam kui 100 eurot. Rääkimata haiguse aja eest saamata jäänud töötasust.

Seotud lood:

Lisainfot leiad Tööelu infoportaalist.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias