Millisest e-poest on turvaline osta?


Millisest e-poest on turvaline osta?
pexels

E-ostlemine on aina igapäevasem, e-poodidest ostetakse kino- või teatripileteid, rõivaid, toitu, aga ka mööblit, ehitusmaterjale, saunu ja muudki. E-poodlemise eelis on paindlikkus – ostu saab sooritada ükskõik kust, kellaajast hoolimata, vaja on ainult arvutit või nutitelefoni. Kuidas aga ostutuhinas veenduda, et valitud veebipood on turvaline?

„Eestis ja maailmas on e-ostlemine kasvav trend, mis omakorda toob turule uusi veebipoode. Mitte kõik neist ei pruugi oma tegevuses lähtuda sajaprotsendiliselt kehtivast seadusandlusest ega arvestada tarbijate kõikide õigustega. Et tagada ostjatele kindlustunne e-ostude tegemisel, anname kriteeriumitele vastavatele e-poodidele välja „Turvalise ostukoha“ usaldusmärgist,“ selgitab Eesti E-kaubanduse Liidu tegevjuht Tõnu Väät.

Märgis antakse e-kaupmeestele, kelle tegevus vastab Eesti E-kaubanduse Liidu seatud tingimustele. Usaldusmärgise saamiseks peab e-pood vastama nii Euroopa Liidu, Eesti Vabariigi kui ka Tarbijakaitseameti seadustele, mis reguleerivad ostuga seotud lepingu-, garantii-, tagastamis-, taganemis-, müügi- ja transporditingimusi. „Usaldusmärgistega e-poodidest osteldes võib olla kindel, et kaupmees järgib kõiki seadustega kehtestatud õigusi ja kohustusi ning ostmine on turvaline,“ kinnitas Väät. „Nii ei pea ostja muretsema, et kas kaupmees aktsepteerib 14-päevast tagastamisõigust või kas sinu kui kliendi andmed on turvaliselt kaitstud. Lisaks võib olla kindel, et “Turvalise ostukoha“ usaldusmärgisega ettevõtted ei ole Tarbijakaitseameti mustas nimekirjas,“ kinnitab liidu tegevjuht.

Seotud lood:

Märgis annab ostjale kindlustunde

Eesti ühe suurima e-kaupmehe hansapost.ee juhi Taavi Rajuri hinnangul on „Turvalise ostukoha“ usaldusmärgis kahtlemata oluline nii tarbijale kui ka e-poele. „Märgise taotlemisel ja selle saamisel võime kindlad olla, et meie e-pood täidab kõiki turvalisuse nõuded ning vastab e-kauplemisele kehtestatud seadustele. Teisest küljest annab see turvatunde ka ostjale, kes saab olla kindel, et meie e-poest tellides on kõik tema õigused alati kaitstud,“ lisab ta.

„Turvalise ostukoha“ usaldusmärgise saanud e-poed on kohustatud märgist kuvama e-poe esilehel, et see oleks ostjatele lihtsasti leitav. Logo peab olema lingitud ka E-kaubanduse Liidu lehele, kust ostja saab kontrollida, kas e-pood on ikka nimekirja kantud ja omab õigust märgise kandmiseks. Märgist saavad taotleda Eesti E-kaubanduse Liitu kuuluvad veebipoed, mis on tegutsenud vähemalt ühe aasta.

Usaldusmärgist kannab Eestis praegu 104 e-poodi, mis seatud tingimustele vastavad. E-poode kontrollitakse pisteliselt ka pärast märgise saamist. Millised Eesti e-poed „Turvalise ostukoha“ usaldusmärgist kannavad, vaata E-kaubanduse Liidu kodulehelt.

Turvalist e-ostlemist!

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias