VIDEO | Tallinna tuleb kino, kus saad ise filmi käiku sekkuda


Uude kaubandus- ja meelelahutuskeskusesse T1 Mall of Tallinn tuleb kokku kolm kino, sest lisaks Cinamoni kuue saaliga Eesti õdusamale kobarkinole avab Super Skypark oma meelelahutuskeskuses veel kaks kino – 360⁰ panoraamvaatega 4D-kino ja interaktiivse 7D-kino, mis viivad vaatajad erakordsesse virtuaalsesse reaalsusesse.

Super Skypargi meeskonna juhi Alar Kajari sõnul on kõige värskem uudis see, et äsja löödi interaktiivse 7D-kino Eestisse toomiseks käed rahvusvaheliselt tunnustatud Itaalia ettevõttega Moviemax3D, kelle disainitud ja toodetud 5D-, 6D- ning 7D-kinod, simulaatorid ja atraktsioonid lahutavad inimeste meeli juba enam kui 40 riigis üle maailma.

Moviemax3D, kes on tuntud oma pühendumise ja pidevalt tehnoloogilisi piire kompavate arenduste poolest, valmistab Eesti inimeste jaoks kõige viimaseid uuendusi arvestava interaktiivse 7D-kino. “Selles kinos sa mitte lihtsalt ei vaata filmi, vaid oled üks osaline selles filmis. Lisaks visuaalsetele 3D-efektidele liiguvad filmis toimuvate muutuste rütmis toolid ning võimalikult reaalse kogemuse tekitamiseks puhub saalis tuul, sajab vihma või lund, tekivad toss ja udu ning loomulikult sündmustele vastavad lõhnad. Mis aga interaktiivse 7D-kino puhul kõige olulisem – vaatajatel on käes virtuaalrelvad, millega saab tuld anda filmi peategelaste pihta, olgu need zombid, vampiirid, linnud või muud tegelased,” selgitas Kajari. “Seansi lõpus saab tänu sellele ka tuvastada, kes oli filmi kõige kangem peaosatäitja ehk kes vaatajatest kogus tulistamises kõige enam punkte.”

Seotud lood:

Millised filmid täpselt oktoobris T1 Mall of Tallinna meelelahutuskeskuse interaktiivses 7D-kinos jooksma hakkavad, ei soovinud Kajari üllatuse säilitamiseks veel avaldada. Küll on selge, et filmid ei ole päris needsamad, mida hakkab näitama Cinamon oma kobarkinos, vaid ikka spetsiaalselt interaktiivse 7D-kino jaoks valmistatud linatükid. Samuti on filmid tavalisest lühemad, ligi kümme minutit pikad, et erakordne virtuaalne reaalsus ei oleks vaatajatele liiga kurnav.

Kuid interaktiivne 7D-kino ei ole ainus Super Skypargi meelelahutuskeskuse kinodest. Juba aasta tagasi teatas Skyparki meeskond, et üks atraktsioonidest T1 Mall of Tallinna neljandale korrusele rajatavas koguperemeelelahutuskeksuses on 360⁰ 4D-kino. Selle põhiline efekt tuleneb nimest ehk vaataja istub saali keskel ning kogu tema ümber oleva ringikujuline kino sein ongi üks suur ekraan.

“See kino ei raputa ja seal pole relvi. 360⁰ 4D-kino on mõeldud ennekõike näiteks kaunite ja võimsate loodus- ja kosmosekaadrite nautijatele, mis ringikujulises panoraamkinos annavad vaatajatele erilise tunde,” lausus Kajari. “Ka selle kino jaoks on spetsiaalsed filmid loodud, ent võin juba täna avalikustada, et meil on plaanis oma 360⁰ 4D-kino jaoks siinsamas Eestis luua midagi täiesti uut ja põnevat. Mis see täpselt on, sellest juba tulevikus.”

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias