Aasta Prismaga. Näiliselt hullumeelne, kuid vabatahtlik eksperiment


Aasta Prismaga. Näiliselt hullumeelne, kuid vabatahtlik eksperiment
Pixabay

Tavaliselt on nii, et inimesed hindavad oma elus üle kõige valikuvõimalusi, ning meie – Leen ja Mihkel – oleme täpselt samasugused. Ometigi võtame me koos oma perega kõikide huviliste silme all ette ühe eksperimendi, mis esmapilgul ehk suisa inimeste valikuvabaduste piiramise alla liigitub: me käime aasta aega ainult ühe kaupluseketi kauplustes ja peame selle kohta siinsamas blogi.

Aasta Prismaga ongi EKSPERIMENT. Kõige klassikalisemas mõttes – keegi asjaosalistest ei tea, millised on tulemused või mis meiega vahepeal juhtub (noh, tegelikult ilmselt absoluutselt mitte kõige vähematki), kuid kindel on see, et eksperiment toimub kuni 2020. aasta lõpuni. Proovime aasta jooksul mitte olla need klassikalised „linnaeestlased“, kes käivad nädalavahetusel läbi kõik poed ja siis teevad kogu perega ringi peale ka kõikidele kaubanduskeskustele. Igaks juhuks.

Me proovime teha risti vastupidi kõigile teistele

Reegel, mille me endale eksperimendiaastaks seadnud oleme, on lihne: proovi alati eelistada Prisma kauplusi. Siis kui Tallinnas (loodetavasti) nädalamenüüd planeerime, siis kui sõidame nädalaks Lõuna-Eestisse suvitama, kui koerale vaja uut rihma või endale uusi triibulisi sokke (mul on neid tegelikult ka vaja). Kõik Prismast! Vahet pole, kas e-poest või füüsilisest. Poole Tallinna suurusest Rocca al Mare kauplusest või palju väiksemast Vanalinna Prismast. On loomulik, et praegu veel autokütust või näiteks köharohtu Prismast ei saa, kuid kõik muu peaks olema teoreetiliselt teostatav.

Seotud lood:

Aga miks?

Kindlasti küsite nüüd: „Aga miks te seda teete?“. No mitmel põhjusel ja nendest on ka kohe täiesti eraldi blogisissekanne SIIN.

Lühidalt on märksõnad: boonussüsteemi abil jõulukingid (või siis jõulušoping) tasuta, vähem stressi saja poe vahet jooksmise arvelt, loodetavasti sunnib ja õpetab see meid vähem ning targemalt tarbima ja paremini planeerima. Umbes sellised eesmärgid oleme endale seadnud.

Raudselt Prisma maksab selle eest, et ainult kiidaksite neid?

Võiks ju eeldada, aga võta näpust! Prisma tõesti teab, et sellist eksperimenti läbi viime. Kuid seda, et iga viimane kui sõna on kinni makstud ja kasvõi nui neljaks positiivseks keeratud, vat seda pole. Leiame, et ausus peaks olema ikka läbiv joon. Lisaks – küllap saab ka Prisma aru, et konstruktiivne kriitka aitab neil pigem oma kauplusi veelgi paremaks teha.

Kus jälgida?

Jälgimiseks on esialgu kaks võimalust: loe siitsamast Delfist (bookmark’i see leht endale ära) vähemalt korra nädalas veits pikemat sissekannet või meie loodud sotsiaalmeediakontot SIIN. Kunagi ei saa välistada, et toome mõnel hetkel mõne kanali veel mängu.

Seniks aga head lugemist, kaasaelamist ja loodetavasti ka kaasamõtlemist!

Mihkel ja Leen

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias