Asenda paanika planeerimisega


Asenda paanika planeerimisega
Mõtle, koosta plaan ja ära paanitse.Pixabay

Leen: Tänaseks oleme vist kõik näinud sotsiaalmeedias pilte tühjadest riiulitest poodides. Õhtuks, muide, ongi enamasti riiulid poes tühjemad. Aga paanika on küll viimane asi, mida tuleks viljeleda. Praegu on hea võimalus harjutada hoopis planeerimist.

Oleme Mihkliga saanud aru, et kokkuhoid hakkab sellest, kuidas sa kulutad – ehk kas mõtlematult ja isude järgi või planeeritult ning praktilisest vajadusest tulenevalt. Seetõttu oleme proovinud nüüd viimasel pooleteisel kuul oma toidumenüü paremini läbi mõelda. Kuid seda, mis nüüd viimastel päevadel toimunud on - seda poleks küll osanud oodata. Kuid erinevalt suurest paanikast, mis niikuinii kusagile ei vii otsustasime, et proovime hoopis veelgi kriitilisemalt vaadata üle oma toitumusharjumused ning seeläbi poeharjumused.

Kõigepealt tegime külmkapis suure puhastuse – kõik, mis sinna poleks pidanud kuuluma, läks minema. Teiseks vaatasin üle, mida soovitatakse kodus nii „igaks juhuks“ omada. Need on eriti loogilised asjad: kuivained, konservid, külmutatud tooted. Omaloominguna juurde veits lihatooteid, mida mõnus panna sügavkülma ning mõni purgisupp ning loomulikult ka väiksele mehele natuke puuvilja ja püreesid.

Tähtis polegi tegelikult see, et mida süüa vaid hoopis see, et me proovisime võimalikult täpselt läbi mõelda, mida me lähipäevadel sööme. Ning lisaks toidule ka, et kas midagi veel poest tarvis: hambapasta või mähkmed.

Seotud lood:

Nimekiri sai kokku üpris hilja õhtul ja nii läkski Mihkel poodi oma uuel lemmikajal – öösel. Nagu ta ise ütles, siis polnud ta varem nii palju mehi kell 12 öösel poes veel kohanud. Eks seal ilmselt oli muid põhjuseid veel peale selle, et öösel lihtsalt ongi marumõnus poes käia.

Teine variant, millest igal pool räägitakse on e-poodide kasutamine. Tean, et mul mõned sõbrannad on läinud jällegi netist ostlemise teed. Eks igaühele oma – ise eelistame ikkagi nimekirja alusel päris poodi. Aga olgu kuidas on, siis kõige tähtsam on see, et mingiks muretsemiseks pole küll kellelgi põhjust. Lihtsalt planeerige oma käimised ja tegemised mõistlikult läbi ja ongi kõik hästi!

Peske käsi, ärge teistele näkku aevastage ja kui võimalik, siis olge rohkem perega õues mitte suurtes seltskondades. Ja olge terved!

----

Vaata veel ka meie sissekandeid Facebookis ning eelnevaid pikemaid arvamisi blogis!

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias