Kodukontori võimalikkusest laste kõrvalt?


Kodukontori võimalikkusest laste kõrvalt?
Näpuvärvid võivad päästa päevaPixabay

Mihkel: Kodus töötamine ei tähenda ainult seda, et sa istud kodus ning teed arvutiga tööd. Kodus töötamine tähendab vähemalt minu jaoks hoopis enamat – sa pead tegema tööd, et sa saaksid üldse tööd teha. Pea, et kõige keerukam selle asja juures on leida tegevust neile, kes on harjunud igapäevaselt rohkem aega õues veetma - lastele. Sellisel puhul tuleb olla leidlik ja varustada töövahenditega ka nemad.

Laste töövahendid

Kõik teavad, et lapse töö on mängimine. Aga kui sul endal vaja päriselt tööd teha (vastata kirjadele, kirjutada midagi või osaleda mõnel koosolekul), on mängimine pisut komplitseeritud. Hästi – meid on ju kaks aga siiski. Lisaks tõmbab väikeseid inimesi nagu magnetiga just sinna, kus isa-ema päriselt tööd teevad. Meie leidsime lahenduse sellisel moel, et lisaks endale vajalike elementaarsete kontoritarvetega, ostsime töövahendid Prismast ka pere pesamunale. Las siis „töötab“ koos minuga või emaga. Tema töövahendid on erakordselt lihtsad aga see-eest väga värvilised. Haarasin Prismast näppu ühe paki näpuvärve ja mingid vildikad, mida peaks olema lihtne seintelt maha pesta ning voolimismassi. Ja nii me siis töötamegi, kahekesi koos – üks plötserdab kõikvõimalike värviliste ja ägedate asjadega, teine tumehalli arvuti ja ruudulise paberiga.

Täiskasvanute töövahendid

Seotud lood:

Kui sa tavaliselt kontoris tööd teed, siis on justkui erakordselt loomulik, et kõik töövahendid on käepärast – alati on kõikjal vedelemas kollaseid post-it-note’e, pastakaid on rohkem kui kahte kätte mahub ja märkmepabereid samuti laua iga nurga peal. Kodus on aga miskipärast asjad risti vastupidi. Pole ei märkmepaberit ja see vähene olemasolev on ammu kellegi poolt ringe ja kriipse täis sirgeldatud. Kollastest kleebitavatest paberitest võid ainult und näha ja pastakad on viimseni tühjad või katki. Koos „kontorikeeluga“ täiendasin ka oma kontorivarusid. Või tegelikult mitte ei täiendanud vaid esmakordselt elus üldse tekitasin sellise asja koju. Vaim oli tegelikult valmis minema üldse kontoritarvete poodi, kuid tuleb tunnistada, et Prisma vedas (taaskord) kenasti välja – kooliasjade sektsioonist sain pastakad, märkmepaberi ning lihtsalt ilu pärast võtsin neid kollaseid kleebitavaid pabereid ka.

Ja ega vist ainult nii ongi koduses kontoris töötamine võimalik – siis kui laps(ed) seda lasevad. Ja lapsed lubavad sul tööd teha siis, kui neil endal on samuti tööd teha. Olgu selleks voolimine, värvimine või joonistamine. Ja laste töövahendid (ning seeläbi oma rahuliku tööaja) saad Prismast kenasti kätte. Järgmise nädala ostukorvi pane siis hunnikus värve ja pliiatseid ja vildikaid ka. Sul parem ja lastel põnevam – kõik võidavad.

----

Kuidas meie taimed elavad? Või mis me otsustasime täna õhtusöögiks süüa?
Hoia silm peal ka meie Facebooki lehel ja saadki teada.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias