Sügise saabumine kohe sunnib ostma.. ei teagi, miks

 (18)
Sügise saabumine kohe sunnib ostma.. ei teagi, miks
Aasta Prismaga

Mihkel: Selles suhtes on päris kindel oletada, et suvi on nüüd küll tegemas oma viimaseid pingutusi päikest pilvede vahelt näidata. Aga isegi, kui see väga ei pruugi õnnestuda, siis pole väga vahet, sest sügis on ka ilus.

Sügisega kaasneb alati mälestus sellest, kuidas algab kool. Ja kooliga jällegi see, et kuidas tuli käia koolilaadal uusi riideid ja vihikuid hankimas. Vanasti, kui mina noorem olin, oli selleks kohe eraldi suur sündmus Linnahalli (või oli see Lauluväljaku?) siseruumides, kus sai valida tuhande täpselt samasuguse püksipaari, saja samasuguse pinali ja kümne identse jope vahel – kõik ühtmoodi pruunid või beežid. Olid alles ajad.

Tänaseks on kooli minekuga selle võrra lihtsam, et riideid saab igalt poolt ja isegi värvilisi ning pinaleid on kõigile. Aga kuna sügaval mälus on siiani septembrikuuga seotud mälestus uutest asjadest, tahaks ka endale midagi lubada. No kasvõi ainult selleks, et süda rahul oleks.

Põigates veel korraks sinna, et mul oli just nüüd sünnipäev ja seda spordikella ma ikkagi ei saanud, siis südamerahustuseks (ja et midagi osta) käisime me Leenuga eile poes ja ostsime koristusvahendeid nii, et neid peaks jätkuma veel ka suisa veel mitmele põlvkonnale peale meid. Lisaks kodukeemiale ka siis näiteks uue põrandapesumopi (Prisma enda Rainbow seeriast) aga ka mikrofiiberlappe ja terve mäe nõudepesušvamme. Leen vaatas veel mingeid jopesid (need, mis pildil) ja ilmselt leidis ka endale midagi, sest ta on pikalt rääkinud, et tal oleks jopet vaja. Koju ta igaljuhul uue jopega veel ei tulnud. Aga küll jõuab.

Seotud lood:

Kui teil on vaja midagi osta (endale või siis kellegile teisele, näiteks lapsele) siis tänage jumalat, et enam ei pea minema koolilaadale Linnahalli (või oli see Lauluväljaku) alla, kus kõik asjad on erinevas suuruses aga täpselt sama tegumoe ja värviga. Ja kui teil on sama jama, et KOHUTAVALT on vaja midagi osta, soovitan julgelt osta koristusvahendeid – neid on vaja ja nende kasutamine on teataval moel isegi teraapililne.

Lugejatelt tahaks küsida, et millised mälestused teil oma lapsepõlvest seoses kooliaja algusega on? Ja Tallinna inimestelt - KUS see laat siis ikkagi oli? Linnahallis või Lauluväljakul? Võite kommentaaridesse susata oma vastuse.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias