Täiesti teistmoodi tavaline jaanishopping


Täiesti teistmoodi tavaline jaani<em>shopping</em>
Aasta Prismaga

Mihkel: Millised on tavalised jaanid? Peale selle, et enamasti vihmutab ja ilm meenutab aastavahetust? Tavalised jaanid on sellised, kus (taas!) terve Eesti elanikkond võtab kollektiivselt vastu otsuse samaaegselt poes käia.

Nüüdseks pole vist mingi saladus, et ma olen suur ööostude austaja – ma olen käinud öösel Prismas naisele sünnipäevakinki ostmas, ma olen käinud öösel Prismas eriolukorrale eelnenud päeval varusid täiendamas ja ma olen käinud korduvalt hilisõhtul Prismas järgmise päeva maalesõiduks nipet-näpet hankimas. Näete siinkohal väikest mustrit? Hästi palju on kasutuses sõna „Prisma“. Pole midagi teha, et Prisma on kauplustekett, mille osad „esindused“ on lahti ööpäevaringselt – minu isiklik arvamus on, et see on suhteliselt geniaalne lüke ja see mees, keda ma kord nägin Prismas kell 23 printerit ostmas, jagaks minuga ilmselt minu arvamust.

Seda suurem oli minu rõõm kõigi teiste pärast, kui Prisma kodulehel nägin uudist, et jaaniöödel (või siis minu jaoks pigem jaaninädalal) on ööpäevaringselt avatud kõik Eestis tegutsevad Prisma kauplused. Miks see on üldse hea on? Kui nüüd tulla tagasi sellele jaanidele eelnevate päevade juurde, siis tavalisel ajal – ütleme, et näiteks kella 5-paiku õhtul, on kauplused ikka päris rahvastatud. Sest kõik eestlased on justkui sõlminud omavahel vaikiva kokkuleppe, et „Nüüd käime kõik korraga poes!“ Kui te olete kasvõi natukene nagu mina, siis tahaks te olla üks nendest, kes sel ajal teeks ilmselt kõike muud, kui oleks poes. Ja siin tulebki mängu see 24/7 avatud kauplus. Marsi sisse kasvõi kuus minutit enne kella nelja hommikul ja tee oma jaaniostud ära supermõnusas rahus ja mõõdukalt suures kaasostlejate seltskonnas. Kõike on küllaga, ruumi rohkem, kui vaja ja Prisma usinad rohesärgid annavad endast kellaajast olenemata parima, et kõik sujuks tõrgeteta. Isegi kohvi saab! Seega pole mitte mingi ime, et mulle meeldib poes käia vara-vara hommikul või hilja-hilja õhtul.

Üks variant on muidugi veel, kui sa oled kõva unekott ja eelistad öösel siiski magada. ePrismast olen ma varem ka rääkinud aga nüüd on põhjust see korra jälle teemaks võtta. Kui sulle meeldib magada aga poes ikka rüseleda ei taha, siis Prismal on üks uudis veel - ePrisma pakiautomaat. Pane e-poes tellimus kokku ja lase tõsta automaati. Iseenesest ei midagi üllatavat peale selle, et isegi jäätise ja muu võid sinna tellida, ilma et see ära sulaks. Ja kui see ka ei sobi, siis pane oma toidukraam kokku ja telli Drive-in väljastuspunkti või kulleriga koju. Kasvõi Saaremaal.

Mina aga jään endale truuks ja lähen oma jaaniliha ostma ikka öösel – mis sa neid harjumusi ikka muudad, kui kõik toimib.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias