Vii sõbrapäevaks koju lilled. Või karp komme


Vii sõbrapäevaks koju lilled. Või karp komme
Aasta Prismaga

Vähemalt mulle, meesterahvana, jääb mulje, et valentinipäev on alati jube stressirohke – jookse mööda linna ringi, korja kokku müüjatelt lill-lille haaval enamvähem väljanägemisega kimp ja kihuta seda koju üle andma. Eriti suur jama on siis, kui sa pead päeval tööl olema ja sul pole aega lilledega enne õhtut tegeleda. Mul on jagada üks salanipp.

Tahes tahtmata meenub mulle siinkohal oma keskkoolidirektori öeldu, et inimesele on hea kinkida midagi praktilist. Sellest on rõõmu, see on reaalselt vajalik ning kõrgemas vanuses oskab saaja seda ka hinnata. Tema näiteks oli alati nõuanne kinkida elus vanuselt edasijõudnumale (ehk siis mitte lapsele) näiteks kilo suhkrut või kui tegemist magusasõbraga – kilo tema lemmikkomme. Minu meelest on tegemist täiesti suurepärase ideega, sest olgugi, et meie peres on omavaheline vaikiv kokkulepe, et me sõbrapäeva suurte kellade ja viledega ei tähista (ehk siiski peaks üllatama oma teist poolt?) oleksin ma ise päris rahul, kui saaksin näiteks pisut magusat, üllatusena.

Kui ma nüüd mõtlen neile linnapeal ringijooksvatele inimestele, ilmselt meestele, kes hommikuste miinuskraadidega lillekioskide ees külmetades müüjatele dikteerivad, milliseid lilli parasjagu vaja on, avaldaksin ma siinkohal ühe salanipi. Nimelt võid sa lilled, kui sa neid tõesti väga tahad koju viia, osta ka täiesti rahulikult teel koju – mõnest endale ettejäävast Prismast. Täiesti juhuslikult tähendasin ma seal üpris viisakat lillevalikut, millega vingerdab sõbrapäeva meelespidamise surve alt täiesti vabalt välja. Ja kõigile naistele – viige oma meestele koju kasvõi karp komme või paar värvilisi sokke. Lilled meestele enamasti üle mõistuse palju korda ei lähe, kuid teinekord kingitust saada on ikka päris hea tunne. Vot selline vihje.

Head sõbrapäeva!

--
Meie blogi ülejäänud sissekandeid saad lugeda SIIT. Eksperimendi Facebooki lehele SIIN postitame ka natuke täiesti igapäevasest elust.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias