Ainulaadne juhtum Eestis: Novatours läheb kliendi vastu kohtusse, kes nõuab „liiga külmade basseinide” eest reisiraha tagasi

 (119)
Ainulaadne juhtum Eestis: Novatours läheb kliendi vastu kohtusse, kes nõuab „liiga külmade basseinide” eest reisiraha tagasi
Park Club Europe 3+ hotell, kus tarbijavaidluste komisjoni pöördunud klient oli majutatud.Foto: Booking.com

Tarbijavaidluste komisjoni pöördus Novatoursi klient, kuna reisifirma müüs talle kokkulepitud tingimustest kehvema hotellipaketi: peamiseks mureks liiga madal veetemperatuur välibasseinides. Novatours väitega ei nõustu ja läheb kohtusse.

Tenerife puhkusepaketi soetas klient läbi vahendaja Robinson Reisid OÜ. Reisi korraldas Novatours.

Kokku maksis klient kaks nädalat kogu perega puhkamise eest 8251 eurot. Selle hinna sees sisaldus edasi-tagasi lend, transfeer lennujaamast hotelli ning majutus Park Club Europe 3+ hotellis, peretoas. Tarbija ostis kõik hinnas paketi ning reis toimus detsembri lõpust jaanuari alguseni, kestes kaks nädalat.

Kliendi meelest on Novatours lepingut rikkunud, sest hotell ei vastanud kokku lepitud tingimustele. Kohale jõudes olla kõikides basseinides olnud külm vesi (temperatuur 19-20 kraadi). Sellest informeeris klient koheselt ka Novatoursi esindajat.

Tarbija on varasematel aastatel samuti käinud koos lastega talvisel perioodil puhkamas ja leidis, et soojendusega basseinide olemasolu on sel juhul nii lastele kui täiskasvanutele hädavajalik.

Klient just seetõttu selle konkreetse hotelli valiski, et Novatours olla lubanud soojendusega basseine. Tarbija leiab, et kuivõrd hotellis ei olnud basseinides sooja vett kuni reisi lõpuni, siis ebaõnnestus tema puhkus ja ta soovib 50 protsenti hinna alandust pakettreisi koguhinnast.

Seotud lood:

Klient väidab, et on käinud talvisel ajal puhkamas viiel korral ja varasemalt ei ole olnud sellist probleemi, kui paketi kirjelduses on “köetav bassein”, siis on olnud basseinis vesi ka mõistlikul tasemel soe vesi.

Tarbija väidab, et lastebasseinis puudusid tegelikult üldse kütteseadmed. Tarbija on oma avaldusega esitanud igal päeval tehtud pildid basseinivee temperatuurist. Oma nõudes soovib Novatoursi klient pakettreisihinna alandamist 50 protsenti ulatuses summas 4950,60 eurot.

Pooltevaheline õigusvaidlus pole sellega veel lõppenud, sest Novatours pöördub õigusliku hinnangu saamiseks kohtu poole. Tarbijavaidluste komisjoni andmetel ei ole mainitud teemal Eestis ühtegi kohtulahendit olnud, millega vaidlust saaks hetkel võrrelda.

Novatours: hotell tõendas basseinisoojenduse olemasolu

Novatoursi selgitusel on hotelli poolt tõendatud, et basseini soojendus oli sisse lülitatud. Nagu ka hotell on oma vastuses Novatoursile selgitanud, nii väidab ka Novatours, et basseinivee temperatuur võis esimestel puhkusepäevadel hoolimata sisselülitatud soojendusele olla madalam ilmastikutingimustest tulenevalt, st tulenevalt põhjusest, mida saab ka käsitleda vääramatu jõuna.

Novatoursi turundus- ja suhtekorraldusjuht Olev Riisbergi selgitusel ei ole mainitud teemal Eestis ühtegi kohtulahendit olnud, millega vaidlust saaks hetkel võrrelda.

„Tarbijakaebuste komisjoni otsustega juhime tähelepanu tõsiasjale, mille kohaselt on tarbijakaebuste komisjon olemuselt organ, mis püüab leida tarbija ja kaupleja vahelistele erimeelsustele lahendust kohtuväliselt. Tarbijakaebuste komisjoni otsused ei ole koheseks täitmiseks kohustuslikud ning samuti ei ole järgimiseks kohustuslikud ega ettevõtjale siduvad komisjoni poolt antud hinnangud. Siduvad on samas pooltele kohtu poolt antavad õiguslikud hinnangud,” selgitab Riisberg, et komisjonis sündinud otsus pole veel loo lõpp.

Tarbijavaidluste komisjoni otsus
Novatoursi väide, et hotell on tõendanud, et basseini vesi oli köetud, ei ole õige. Hotelli esitatud kinnitus väidab, et küttesüsteem ei vasta tänapäevastele standarditele ja selles mööndakse, et vesi oli maha jahtunud vaatamata küttesüsteemile.

Hotelli väide, et nende küttesüsteem ei tulnud basseinivee soojakütmisega toime, toetab tarbija väiteid. Hotelli väide, et nende poolt ei ole lubatud mingit temperatuuri ehk sooja vett vaid „köetud basseini", viitab teadvale klientide petmisele ja eksitava reklaamivõtte kasutamisele.

Novatoursi rikkumise hindamisel tuleb arvestada, et kaupleja ei pakkunud tarbijale alternatiivset lahendust, nagu teise hotelli basseini kasutamine. Samuti, et kaupleja rikkumise tõttu tegi tarbija täiendavaid kulusid enam, kui 100 euro ulatuses ostes lastele kalipsod. See fakt tõendab ka asjaolu, et basseini vesi oli tavapäraseks kasutamiseks liiga külm, seega on õige tarbija väide, et reisipaketis lubatud basseini kasutamise võimalus ei olnud reaalsuses tagatud. Võimalus kasutada basseini kalipsos ei ole reisikorraldaja poolt endale võetud kohustuse nõuetekohane täitmine. Üks lastest sai külma basseinivee tõttu külmetushaiguse.

Eeltoodud alusel on tarbija teenusepakkuja rikkumise tõttu olulisel määral jäänud ilma sellest, mida ta lepingu alusel põhjendatult eeldas, leiab komisjon.

Tarbijavaidluste komisjon otsustas, et tarbija nõue tuleb rahuldada ning Novatours peab tasuma tarbijale hüvitise summas 2000 eurot.
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias