Autopoest ostetud esitulel puudusid fotol näidatud hädavajalikud pistikud. Kaupleja põhjendus: foto on illustratiivne

 (13)
Nissan Leaf. Ka see foto on illustratiivne
Nissan Leaf. Ka see foto on illustratiivneFoto: Ilmar Saabas

Fotol oli näidatud toode komplektsena, kuid esitulede kätte saamisel ootas tarbijat ebameeldiv üllatus. Kaupleja ei nõustunud aga tarbijale vajalikku osa

Tarbija tellis juulis kaupleja iParts veebilehelt erinevaid autokaupu summa 164,43 eurot eest, sealhulgas kaks ALKAR sõiduki esituld.

Kaupleja tarnis aga tarbijale nimetatud esituled ilma suunatulede ühendamist võimaldavate pistikuteta. Tarbija on seisukohal, et puuduvad pistikud on vajalikud esitulede kasutamiseks ja kaupleja veebis oleval fotol on pistikud näha ning seetõttu nõuab tarbija, et kaupleja saadaks tarbijale ka puuduvad pistikud mõlemale ostetud esitulele.

Tarbija kinnitab, et kaupleja veebis oleva müügikuulutuse juures puudub info, et esitule kohtaavaldatud fotol nähtavad suunatule pistikud ei kuulu komplekti ning samuti puudub info, etfoto on illustratiivne.

Tarbija on seisukohal, et kaupleja poolt talle tarnitud asi ei vasta lepingutingimustele janõuab puuduvate pistikute saatmist või alternatiivselt tarnitud esitule asendamist esitulega, millele on suunatule pistikud lisatud.

Kaupleja vastuväited

Kaupleja on seisukohal, et kui ostetud kaup tarbijale ei sobi, siis on tarbijal õigus kaup tagastada. Lisaks väidab kaupleja, et müüdud esituled on komplektsed, suunatule pistikud komplekti ei kuulu ja tuleb eraldi juurde osta, veebis avaldatud foto esituledest on illustratiivne. Kaupleja ei nõustu tarbijale saatma suunatule pistikuid ega vahetama tarbija ostetud esitulesid ringi esitulede vastu koos suunatule pistikutega.

Seotud lood:

Tarbijavaidluste komisjoni otsus: tarbija avaldus rahuldada

Kaupleja veebilehel on avaldatud ALKAR esitule kohta andmed, mille seas puudub info, et esitulede kasutamiseks on vaja lisaks soetada pistikud.

Kaupleja ei ole ümber lükanud tarbija väidet, et kaupleja veebilehel avaldatud fotol on esituli ALKAR koos suunatule pistikuga ja kaupleja veebilehel puudub märge, et tellitavate kaupade juures avaldatud fotod on illustratiivsed.

Kuna kaupleja ei ole tarbijale üle andnud lepingutingimustele vastavat asja (esituledel ALKAR puuduvad suunatule pistikud) siis on tarbijal õigus nõuda kauplejalt kohustuse täitmist VÕS § 101 lg 1 punkti 1 kohaselt. Komisjon otsustas ühehäälselt, et tarbija nõue tuleb rahuldada ja kohustada kauplejat tarnima tarbijale suunatule pistikud esitulede ALKAR juurde.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias