Käik aknamüüja lattu kohutas klienti: aknaid hoiti kruusal ja ilma kaitsekileta, raamid olid kriime täis

 (13)
Viking Window AS
Pilt pole konkreetse juhtumiga seotud.Foto: Priit Simson

Tarbijavaidluste komisjoni pöördus klient, kes tellis Quadro Design Aknad OÜ veebilehelt aknad. Akende valmides nägi klient nende kehvasid hoiustamistingimusi ning soovis lepingust taganeda.

Klient tellis kaupleja veebilehelt aknad olles kaupleja esindajaga vestelnud telefoni teel. Seejärel tasus ta 50 protsenti ostusummast (153 eurot) ettemaksuna ära. Paar nädalat hiljem helistas Quadro Design Aknad OÜ esindaja kliendile nõudega, et see veel teise poole ostusummast ära tasuks.

Sellega klient ei nõustunud, kuna aknad ei olnud veel lattugi jõudnud. Kahe nädala pärast helistas klient ise, et pärida oma tellimuse seisukorda ning talle teatati, et aknad on lattu jõudnud ning tarvis on tasuda teine osa ostusummast, käia kontoris ja võtta saateleht.

Kui klient jõudis aknamüüja lattu, märkas ta, et aknad olid ebakorrektselt ladustatud – õues, päikese käes, üksteise peale kruusakihile laotuna. Klient märkas ka kaitsekile muudumist ning muid kriimustusi juba laos. Selle tõttu soovis klient lepingust taganeda ning ostusumma tagastamist.

Lasnamäel tegutsev ettevõte tarbijavaidluste komisjonis omapoolseid väiteid ei esitanud vaid otsustas komisjoni päringuid ignoreerida.

Tarbijavaidluste komisjoni otsus
Võlaõigusseaduse alusel peab ostjale üleantav kaup vastama lepingutingimustele. Seda nii koguse, kvaliteedi, liigi, kirjelduse kui ka pakendi osas.

Kuna klient tuvastas enne kauba vastuvõtmist, et see oli kahjustustega ega vasta nõuetele, ei ole kliendil kohustust sellist kaupa vastu võtta. Aknamüüja ei pakkunud kliendile asenduskaupa. Seega on lepingust taganemine antud juhul õigustatud.

Seaduse kohaselt peab kumbki pool hagimenetluses tõendama neid asjaolusid, millele tuginevad tema nõuded ja vastuväited, kui seadusest ei tulene teisiti. Kaupleja ei ole esitanud ühtegi vastuväidet ega selle juurde kuuluvat tõendit.

Tarbija lepingust taganemine on kehtiv. Aknamüüja peab võlaõigusseaduse alusel tagastama tarbija tasutud summa.
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias