KASULIK AITAB | Loe, kuidas hoolitseda oma auto salongi eest

 (2)
BMW
Foto on illustreeriv.Foto: Jassu Hertsmann

Iga auto vajab järjepidevalt puhastamist. Alati ei pea minema esindusse, et oma autot seestpoolt puhastada, vaid seda saab teha ka kodus. Consumer Reports kirjutas näpunäidetest, kuidas oma autot puhastada.

Autoistmed ja vaip

Puru, pritsmed ja mustus võivad hakata haisema, kui autot regulaarselt ei puhastata. Vaip ja istmed tuleb tõmmata üle tolmuimejaga, kasutades õigeid otsikuid. Polstripuhastusharja lühikesed harjad eemaldavad riiete küljest mustuse. Aurupuhasti eemaldab plekke jalamattidelt ning polstrilt, aga pehme riide peal töötavad ka seep ja vesi.

Istmeid ei tohi aga üle ujutada, sest niiske riie soodustab hallitust ja võib tekitada kopituse lõhna.

Nahk ja iluliistud
Nahka ja iluliiste tuleb puhastada pehme lapi ning väikese koguse nõudepesu seebi ja veega. Seejärel kasutage nahahooldusvahendit, et vältida naha kulumist.

Neid osi puhastades ei tohi kasutada valgendit või vesinikperoksiidi sisaldavaid tooteid. Samuti tuleb hoiduda üldviimistlus spreide kasutamisest, sest need võivad jätta pinnad märjaks või peegeldavaks.

Kõvad pinnad
Sõiduki kõvasid sisepindu tuleks puhastada vähemalt 70% alkoholi sisaldavate toodetega. Ventilatsiooniavade ja topsihoidjate puhastamisel tasub kasutada niisket väikest puhast pintslit või pehmet hambaharja. Seejärel tuleks kanda mikrokiudlapile alkoholi sisaldavat toodet, et puhastada õrnalt muud suuremad pinnad.

Puhastamisel ei tohi kasutada paberrätikuid, sest need võivad jätta kiude jäljed.

Esiklaas
Esiklaas ja akende siseküljed võivad määrduda nii väljast kui ka seest, mis raskendab nähtavust. Klaaside puhastamiseks tuleb kasutada pehmet lappi ja alkoholi sisaldavat klaasipuhastusvahendit. Et klaasile triipe ei jääks, on soovitus kasutada kahte eraldi lappi – ühega kantakse peale klaasipuhastusvahendi ning teisega pühitakse puhtaks.

Puhastusvahendit tuleb alati panna lapile, mitte klaasile.

Puutetundlikud ekraanid
Meedia-meelelahutuskeskused on autodes aina populaarsemad seadeldised. Nende puhastamiseks tuleb niisutada mikrokiust lappi isopropüülalkoholiga ning seejärel puhastada õrnalt.

Ekraanide puhastamiseks ärge kasutage ammoniaagi baasil klaasi- või aknapesuvahendit, kuna see võib kahjustada ekraani peegeldus- ja sõrmejälgede vastaseid katteid.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias