Kasutatud autode müüja kustutas sõiduki veateated ja keris odomeetrit. Auto ostnud klient avastas selle alles remonditöökojas

 (71)
Armatuur
Foto on illustratiivneFoto: Ester Vaitmaa

Kuna kaupleja ei soovinud remondiarvet tasuda, siis pidi tarbija pöörduma tarbijavaidluste komisjoni.

Tarbija ostis kauplejalt Super Rent OÜ 17.novembril 2017 BMW 525D hinnaga 9650 eurot, tarbija tasus kogu summa sularahas.

Klient sai sõiduki kätte ning samal päeval ilmnesid vead – auto tegi imelikku häält, seiskamisel süttis mootorituli, taaskäivitumisel esines probleeme.

Tarbija teavitas müüjat probleemidest, aga viimane eitas probleemide olemasolu. Siis lasi ta auto üle vaadata HDI Motors OÜ-s ning suuremate vigadena toodi välja tagumised amordid, roolilatt, pihustid ning lisaks veel mitmeid asendamist vajavaid osi. Hiljem koostatud hinnapakkumise kohaselt vajas asendamist ka mootor ning mootorivahetust sisaldava hinnapakkumise suurus oli summas 3087,02 eurot.

HDI Motors märkis, et sõiduki mälust on kustutatud veateated ning lisaks selgus, et kui kaupleja müüs tarbijale sõiduki, mille odomeetri näit oli 225 000 km, siis juba 2013. aasta juulis oli auto läbisõiduks 280 531 km.

Tarbija teavitas peale esmaste vigade tuvastamist koheselt Super Renti, kuid kaupleja ei pakkunud lahendust ja seejärel ei olnud enam võimalik esindajat tabada. Tarbija kirjalikule pöördumisele kaupleja ei vastanud.

Jaanuaris sai tarbija kaupleja telefoni teel kätte, kes lubas osa remondikuludest katta, kuid seda siiski ei teinud. Veel hiljem teatas kaupleja, et kuna kahekuuline periood ostumüügitehingust on möödunud siis ei ole tarbijal enam õigust tema poole pöörduda.

Seotud lood:

Tarbija nõuab kauplejalt sõiduki ostusumma tagastamist ehk soovib ostumüügilepingust taganeda.

Super Rent ei esitanud tarbijvaidluste komisjonile vastuväiteid.

Tarbijavaidluste komisjon: tarbija avaldus rahuldada.

Võlaõigusseaduse kohaselt peab ostjale sõiduk vastama lepingutingimustele, eelkõige kvaliteedi osas. Kui asjal pole kokkulepitud omadusi, siis see ei vasta lepingutingimustele.

Sõidukil ilmnesid ostumüügilepingu sõlmimise päeval olulised
tehnilised rikked ja tulenevalt seadusest vastutab müüja (Kaupleja) asja lepingutingimustele mittevastavuse eest ning tarbijalemüügi puhul eeldatakse, et kuue kuu jooksul asja ostjale üleandmise päevast ilmnenud lepingutingimustele mittevastavus oli olemas asja üleandmise ajal, kui selline eeldus ei ole vastuolus asja või puuduse olemusega.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias