Mees tegi pesumasinate mõõtude kohta kummalise avastuse

 (40)
Mees tegi pesumasinate mõõtude kohta kummalise avastuse
Foto: Tanel Meos

Pesumasinat otsinud mees käis poes kontrollimas, kas mõõdud on ikka samad nagu paberil kirjas. Selgus, et mitte päris, kuid tehnikaeksperdi sõnul on mõõtmisel omad eripärad.

Kasuliku toimetusele kirjutas lugeja, kel oli vaja koju uus pesumasin osta, kuid ta sattus veidra mure otsa. Kuna pesumasina vannituppa mahutamine oli sentimeetrite mäng, pööras ta erilist tähelepanu masina mõõtmetele.

Lugeja sõnul oli aga suured sentimeetrite erinevused pesumasinate tootekirjelduse ja reaalsuse vahel. "Käisin Expertis ühte Samsungi pesumasinat mõõtmas ja kirjas oli 55 sentimeetrit. Mina mõõtsin 62 sentimeetrit."

"Kui oleks ostnud poest, siis see poleks mul uksest läbigi mahtunud," möönis ta.

"Otseselt ei ole see sügavus teoorias tähtis, sest nagunii vaja uks ju eest lahti teha. Aga kui mul see ukse august läbi ei mahugi, siis pole ju okei, kui on niiöelda valed mõõdud," pahandab lugeja.

Küsisime kommentaari ka Expertilt. Experti turundusjuht Joonas Kulli sõnul annab tootja kõikidele pesumasinatele ette alati töötasapinna mõõdud ehk siis pealmise plaadi mõõdud, mis on standard. "Kui pesumasin on mõeldud suletud ruumi, tasub alati jälgida paigaldussoovitusi," sõnas ta.

"Võimalik, et klient mõõtis pesumasina sügavust selle uksest kuni tagumise osani ja siis on sügavus 630 mm. Kui niisugused küsimused tekivad, võib alati meie poe konsultantide poole pöörduda ja me selgitame meeleldi."

Seotud lood:

Kulli edastas ka foto, mis näitab, kuidas pesumasinalt mõõte võetakse.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias