Müstiline juhtum: mahakandmisele läinud auto oli aasta pärast uuesti tänaval. Endine omanik sai sellest teada parkimistrahviga

 (87)
CITYPARK
Foto: Arno Mikkor

Kuigi auto oli ammu maha kantud, sai auto endine omanik ühel päeval teate parkimistrahvist.

Kasuliku lugeja sõnul oli ta auto läinud mullu suvel läbi kindlustuse mahakandmisele ja kaskokindlustus maksis auto hinna talle välja. Möödunud nädalal ootas teda aga üllatus.

"Märtsi algul oli auto parkinud Magistrali parklas, trahvi saanud ja auto oli endiselt seotud minu numbriga ja mulle tuli sõnumina trahviteade," kirjeldas ta. Trahvi ei pidanud ta maksma, kuna parkla teenusepakkuja oli mõistev ja vastutulelik, kuid juhtum jäi sellegipoolest teda närima.

Kasulik küsis abi maanteeametist, kust selgitati, kuidas selline asi üldse võimalikuks sai ja mida ette võtta, kui parkimistrahvi saaja pole enam auto omanik.

Maanteeameti tehnoosakonna juhataja Jürgo Vahtra sõnul oli ilmselt skeem järgmine: pärast avariid ostis kaebajalt sõiduki ära kindlustusselts (nad ei võta neid romusid enda nimele), kes müüs avariilise sõiduki koos dokumentidega edasi mitte lammutusele vaid kolmandale isikule, kes sõiduki korda tegi, aga liiklusregistris oma nimele ei võtnud.

Kuidas sellise olukorra puhul käituda? Maanteeameti sõidukite registriosakonna juhataja Martti Kanguri sõnul saab sõiduki registrijärgne omanik saab maanteeametit teavitada sõiduki võõrandamisest. "Teatele tuleb lisada sõiduki omandi üleandmist tõendav dokument. Liiklusregistrisse tehakse vastav kanne. Teate saab esitada kas edastades selle digitaalselt allkirjastatuna maanteeametile e-posti teel või pöördudes Maanteeameti teenindusbüroosse," ütles Kangur.

Seotud lood:

Seesami kindlustuse sõidukikindlustuse vanemkahjukäsitleja Anti Otsla selgitas, et kindlustusseltsid realiseerivad tõesti sõidukeid, mille taastamist pole peetud otstarbekaks, kuid see ei tähenda, et sõiduk oleks maha kantud.

"Sõiduki maha kandmine on pigem rahvakeelne väljend. Tegelikkuses, alati kui sõiduk antakse üle kindlustusele teavitatakse sellest ka liiklusregistrist ning sõiduki andmetele lisatakse märge omaniku vahetuse kohta, sõiduk kustutatakse ajutiselt registrist ning muudetakse kehtetuks tehnoülevaatus, s.t. sellise sõidukiga liikluses osaleda ei tohi ning eelmisel omanikul sellega enam seost pole," ütles ta.

"Avariilised sõidukid müüakse enamasti oksjonil. Kui nüüd keegi ostab avariilise sõiduki ja selle korda teeb, peab ta liiklemiseks selle enda nimele registreerima ja läbima tehnoülevaatuse. Antud juhul võib artiklist aru saada, et tegemist on eraparklas tehtud trahviga. Teatavasti eraparklate operaatoritel puudub ligipääs sõiduki omanike andmetele ja kui sõidukile tehakse parkimistrahv, siis kasutatakse nende süsteemis olevaid varasemaid mobiilse parkimise kontakte teadmata, kes tegelikult üldse on sõiduki omanik."

Otsla märkis, et põhimõtteliselt on tegemist sarnase olukorraga, kus inimene müüb oma sõiduki, uus omanik rikub parkimiskorda, tehakse trahv, kuid teavitus saadetakse endiselt vanale omanikule, kes oli varem kasutanud mobiilset parkimist.

"Seega midagi müstilist siin ei ole," kinnitas ta.

Hea lugeja! Kui sul on midagi sarnast juhtunud, siis anna sellest teada kasulik@delfi.ee

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias