Nahaalne kasutatud autode müüja on tarbijaid tüssanud juba aastaid. Loe, mis äripraktikaga firma tarbijakaitsele pidevalt vahele jääb

 (9)
autoturg, kasutatud autod, autode müük
autoturg, kasutatud autod, autode müükFoto: Ardo Kaljuvee

Tarbijakaitseameti korduvatest hoiatustest hooliamta satuvad kliendid ikka ALM Invest OÜ-st peidetud vigadega autosi ostma. Seega - tuletame meelde, miks ei tasu antud automüüjaga tegemist teha.

Paar päeva tagasi kirjutas Kasulik järjekordsest tarbijavaidluste komisjoni vaidlusest, kus ühel poolel oli petta saanud tarbija ning vastas DPK Invest OÜ. Tegu on kasutatud autode müüjaga, mis on turul ka nimede all ALM Invest ning Autojärelmaks24.

Konkreetse juhtumi puhul ostis klient autoplatsilt ligi 4000 euro eest sõiduki, mis toimetati tema koju. Seejärel avastas aga tarbija, et sõidukil ei tööta pidurid ning hoiatustuled on armatuuril silikooniga kinni kaetud. Tarbija nõudis raha tagasi, kaupleja keeldus, kuid seejärel sai klient tarbijavaidluste komisjonis õiguse.

See ei tähenda aga ettevõtte jaoks nähtavasti midagi, sest ALM Invest on tarbijakaitseameti mustas nimekirjas olnud juba ligi kolm aastat. Seega on paslik välja tuua värvikamad juhtumid, millega firma avalikkuse tähelepanu on saanud.

Näiteks tänavu jaanuaris ostis klient 600 euro eest Volkswageni bussi, kuid sõites Tallinnast Pärnu poole seiskus bussi mootor ning tarbija oli sunnitud bussi Pärnusse pukseerima. Järgmisel päeval selgus, et purunenud oli hammasrihm. Tarbija pukseeris järgmisel päeval auto tagasi Tallinnasse müügiplatsile ning palus müügimehel buss tagasi osta ning tagastada enda sõiduauto Mazda, kuid tarbijale väideti, et Mazda on juba vanarauaks tehtud.

Seotud lood:

2017. aasta suvel ostis teine klient ALM Investi käest Volkswagen Golfi, mis sõitis 60 kilomeetrit ja andis seejärel otsad. Tarbija kutsus kohale perekonnatuttava, kes autodest rohkem teab. Too vaatas sõiduki üle ja avastas plokikaanetihendi rikke, mille tõttu õli ja mootorijahutusvedelik segunesid. Leena on otsustanud, et ei jäta asja niimoodi. Tarbijavaidluste komisjonis saavutatud võit, mille kohta ALM Invest pole komisjonile isegi mitte vastanud, andis kliendile piisavalt julgust, et kohtusse pöörduda.

2015. aastal ostis teine klient müügiplatsilt Volkswagen Passati, hinnaga 2000 eurot. ALM Invest OÜ kinnitas talle, et sõiduk on tehniliselt korras, kuid esineda võivad pisivead piduriklotside ja rooliotsaga jne.

Paari päeva pärast ilmnes sõidukil aga oluliselt tõsisem defekt - automaatkäigukast osutus vigaseks ning selle remont ületanuks sõiduki ostuhinna. Teisisõnu - ostetud auto ei olnud sõidukõlbulik. ALM Invest keeldus ostuhinda tagastamast.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias