Pank selgitab: kuidas kutsuda tagasi ülekanne, mis on läinud petturi välismaa kontole?

 (15)
Pangaautomaat
Foto: Anni Õnneleid

Tänases Eesti Päevalehes ilmus artikkel petturitest, kes tüssavad Eesti heausksetelt üürihuvilistelt välja tuhandeid eurosid.

Skeemi järgi paneb üürileandja välja kuulutuse korterist, mis isegi ei kuulu talle. Üürihind on turu üldisest hinnatasemest märksa soodsam ning korterid valdavalt väga heas korras.

Skeemitaja väidab end olevat välismaal, mistõttu on tarvis korterile ruttu üürnikku, kuid enne selle näitamist palub üürihuvilisel teha deposiidikanne tema kontole. Pärast seda "üürileandjast" enam midagi ei kuule.

SEB kommunikatsioonijuhi Julia Piilmanni selgitusel on võimalik kiiresti tegutsedes ülekanne ka tagasi kutsuda.

"Vea selgudes tuleb võimalikult kiiresti võtta ühendust pangaga. Ka makse tagasikutsumise puhul. Kaardimakset saab ka internetipangas vaidlustada. Kui tegemist on pangavälise maksega, saab makset peatada seni, kuni see ei ole pangast väljunud," selgitab Piilmann.

"Kui vaidlustamise hetkel on makse juba jõudnud liikuda pangast väljapoole või lausa saaja kontole, peab raha saaja andma selle tagastamiseks nõusoleku ja raha tagastamist ei saa pank enam garanteerida," lisas Piilmann.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias