Tuntud arvutipoest ostetud sülearvuti lakkas järsku töötamast. Klient kahtlustab, et talle müüdi piraattarkvaraga masin

 (23)
Sülearvuti Lenovo klaviatuur
Sülearvuti Lenovo.Foto: Priit Simson

Tarbija nõudis arvuti asendamist või ostusumma tagastamist, aga kaupleja polnud sellega nõus. Seega pidi ta pöörduma tarbijavaidluste komisjoni.

Tarbija ostis mullu juunis arvutipoest Dreamline Lenovo Ideapad 700 koos installeeritud programmiga Windows 10 PRO ning tasus kauba eest 730 eurot.

Sülearvuti kasutamisel pärast Windowsi programmi uuendust ei suuda sülearvuti enam Windows programmi aktiveerida. Tarbija hinnangul ei ole arvutile installeeritud originaalprogramm ja selle kohta puudub arvutil ka vastav kleebis.

Tarbija esitas kauplejale pretentsiooni sooviga arvuti asendada või lepingust taganeda. Kaupleja saatis samal päeval tarbijale koodi, millega programm aktiveerida, aga tarbija ei nõustu sellega, kuna eeldas ostutehingu tegemisel, et tegemist on originaaltarkvaraga.

Tarbija nõuab kauplejalt arvuti asendamist või ostusumma tagastamist.

Kaupleja vastuväited:

Kaupleja ei ole menetluse käigus andnud täiendavaid selgitusi tarbija avalduses kirjeldatud asjaolude kohta.

Tarbijavaidluste komisjoni otsus: avaldus rahuldada

Kaupleja müüs Tarbijale Windows 10 programmi sisaldava arvuti ning tulenevalt programmi kasutamise spetsiifikast ilmnevad probleemid kasutuslitsentsi puudumisest või lõppemisest programmi uuendamisel. Tarbija sõnul avalduski probleem Windowsiga peale uuendust.

Seotud lood:

Tulenevalt võlaõigusseadusest vastutab müüja asja epingutingimustele mittevastavuse eest, mis ilmneb kahe aasta jooksul asja üleandmisest ostjale. Arvutile installeeritud programmi Windows 10 kasutamise probleemid ilmnesid 11 kuud peale ostumüügitehingu sõlmimist ja tarbija teavitas sellest kauplejat, nõudes arvuti asendamist lepingule vastava arvutiga või arvuti eest makstud raha tagastamist (lepingust taganemist).

Kaupleja ei nõustunud tarbijale müüdud arvutit viima lepingus kokkulepitud seisundisse ehk kõrvaldama Windows 10 programmi töötamise takistust (puuduv õigus) ega nõustunud arvuti asendamisega ja seega on oluliselt lepingut rikkunud.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias