Uuendatud ID-kaartide omanikud said teate sertifikaatide sulgemise kohta

 (167)
ID-Kaardi tehases.
Foto: Tanel Meos

Mitmed edukalt uuendatud sertifikaatidega ID-kaardi omanikud said meiliaadressile eksliku teate sertifikaatide sulgemise kohta.

Teade oli mõeldud neile ID-kaardi kasutajatele, kes veel sertifikaatide uuendamisega ühele poole pole saanud.

Osaliselt said kirja ka need inimesed, kes on sertifikaadid uuendanud.

PPA identiteedi ja staatuste büroo peaspetsialist Merlin Mängel ütles, et kõigi turvariskiga ja uuendamata ID-kaartide sertifikaadid peatati 3. novembri öösel vastu laupäeva kell 00.00.

Mängel selgitas, et politsei- ja piirivalveametil on seadusest tulenev kohustus teavitada inimesi, keda see otsus puudutab. Kuna sertifikaatide peatamine puudutas rohkem kui 700 000 ID-kaarti, ei jõudnud teavitus iga kaardiomanikuni samaaegselt.

"Kui ID-kaardi omanik sai kirja sertifikaatide peatamise kohta, kuid ta on pärast 3. novembrit enda ID-kaardi sertifikaate edukalt uuendanud, siis on kõik korras ja sertifikaate uuesti uuendama ei pea," selgitas Mängel.

Oma kaardi sertifikaatide kehtivust saab kontrollida ID-kaardi haldusvahendist, juhendas Mängel.

"Kontrollimiseks peab olema ID-kaardi haldusvahendi uuem versioon. Pane ID-kaart lugerisse ja ava ID-kaardi haldusvahend. Klõpsa haldusvahendi all ääres olevatele nuppudele „Vaata sertifikaati“. Vaata sealt, kas isikutuvastuse ja allkirjastamise sertifikaatide „Kehtiv alates“ kuupäev on see päev, mil kaarti uuendasid, ja lõppkuupäev sama ID-kaardi kehtivuse kuupäevaga," lisas Mängel soovituseks.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias