Vene pätid kaaperdasid eestlase Uberi konto. Mees ahastuses: raha tiksub pangakontolt maha ja Uber mu e-mailidele ei vasta

 (37)
Uber
UberFoto: Priit Simson

Mehe kontolt tiksub raha maha ja abi pole kuskilt lahenduseks saanud.

Uberi kliendi Martti sõnul avastas ta ühel heal päeval, et ta kontoga tehakse Venemaal sõite. "Keegi sõidab mu Uberi kontot kasutades venemaal ringi ja varastab niikaudu mu arvelt raha, olen proovinud korduvalt Uberiga ühendust võtta ja mitte keegi mu emailidele ei vasta, olukord suht halb.

Martti räägib, et ühel päeval oli tehtud kaks sõitu umbes 70 euro eest kokku, hiljem lisandus viis väiksemat sõitu. Samuti läks raha ka reaalselt tema pangakontolt maha.

Kasulik küsis ta Uberilt, milles asi võib olla. Uberi esindaja kinnitas, et nad on võtnud ühendust sõitjaga ning uurivad probleemi, et aru saada, mis täpselt juhtus ning lahendada see probleem võimalikult kiiresti. Õnneks on meil erinevaid mooduseid, et selline tegevus kiiresti tuvastada ning probleem lahendada. "Kui meie uurimisest selgub, et kasutaja oli häkitud, siis kompenseerime inimesele need sõidud," ütles ta.

"Üldiselt on tegemist väga harva juhtumiga. Kellegi kasutajat on keeruline häkkida. Selle märkideks, et kasutaja on häkitud oleks näiteks arved sõitude eest, mida pole sooritatud või lõpetatud sõitude nägemine, mida te pole tellinud ega teinud. Esimene asi, mida nende märkide puhul teha, on oma kasutaja parooli ära vahetamine."

Kui see ei õnnestu, siis võta ühendust Uberiga järgmist linki kasutades.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias