3 ootamatut kodust kasutust aspiriinile, mida sa tõenäoliselt ei teadnud

 (6)
Apotheka vs Südameapteek
Foto on illustratiivne.Foto: Madis Veltman

Aspiriini ja vee kokkusegatud segu võib olla kasulikum, kui esialgu arvata võiks, kirjutab Reader's Digest.

Higiplekkide eemaldamine

Peale valu ja palaviku leevendamise on aspiriinist kasu näiteks higiplekkide eemaldamisel riietelt. Enne, kui higiplekkidega riided täiesti maha kanda, võiks proovida plekke eemaldada vee ja aspiriini seguga. Selleks läheb vaja 2-3 aspiriini tabletti ja umbes 100 milliliitrit vett.

Aspiriin sisaldab salitsüülhapet, mis on muu hulgas sarnane äädikas sisalduvale happele, mis sobib samuti plekkide eemaldamiseks. Parema tulemuse saavutamiseks tuleks segu higiplekil hoida kaks kuni kolm tundi.

Aspiriinist on näiteks abi ka toore muna põhjustatud plekkide eemaldamisel.

Punnide ravimiseks nahal

Üks koduseid kasutusi aspiriinile, on selle kasutamine nahal. Salitsüülhape vähendab põletikku ja paistetust, mistõttu on see sobilik punnide ravimiseks. Selleks purusta 1 tablett aspiriini ja lisa veidi vett, et tekiks pasta. Lisa seda vatitupsuga punnile ja lase kuivada ning lõpuks pese maha.

Kõõma eemaldamine peanahalt

Aspiriini abil on võimalik eemaldada kõõma peanahalt. Selleks tuleks purustada kaks tabletti aspiriini peenikeseks pulbriks ja lisada see enda tavalisele šampoonikogusele. Segu tuleks hoida juustes umbes 1-2 minutit ja pärast seda pesta uuesti juuksed šampooniga.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias