3 uusaastalubadust, mis aitavad saabuval aastal kulutusi vähendada ja raha kokku hoida

 (6)
Sularaha-ja kaardimakse
Foto on illustratiivne.Foto: Tiit Blaat

Kui üks uusaastalubadustest on tuleval aastal kulutuste vähendamine, siis tuleks vaadata üle mõned kulutused, millele finantseksperdid tähelepanu on pööranud, kirjutab Reader’s Digest.

Vähenda igakuiseid kulutusi, mida sa ei kasuta

Tasuks vaadata üle enda püsikulud, näiteks spordiklubi kuumaks, televiisori pakett või muud tellimused, mis ei ole kogu raha eest kasutuses. Mõned püsimaksed kipuvad inimestel MarketWatch.com andmetel üldse meelest minema. Seega tasuks kulud kindlasti üle vaadata ja suunata raha nendeks asjadeks, mis on vajalikud.

Vähenda riiete hulka

Kodus asjade ja riiete hulga vähendamine võib tuua suure muutuse kodusesse majapidamisse ja ka rahakotti. Väärtuslikumad esemed ja riided on võimalik edasi müüa. Lisaks muudab ebavajalike asjade eemaldamine kodusest majapidamisest meie kodud ruumikamaks ja avaramaks.

Kaalu teenuspakkuja vahetamist

Kui interneti või koduse telekapaketi pakkuja ei võimalda väiksemale tasule üle minemist, võib kaaluda teenuspakkuja vahetamist. Sama kehtib ka mobiilioperaatori kohta. Mõttekas on vaadata üle enda pakett ja uurida, kas sama pakett on võimalik saada soodsama hinna eest.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias