4 lihtsat nippi, mille järgimata jätmine muudab sinu arvuti tahtmatult aeglaseks

 (79)
Naine vaatamas KV-d
Pilt on illustratiivne.Foto: Hendrik Osula

Kellelegi meist ei meeldi, kui on kiiresti vaja midagi vajalikku ära teha. Ekspertide sõnul on aga mõned lihtsad nipid, millega saab aeglaseks jääva arvuti kiiremini tegutsema panna, kirjutab Reader's Digest.

Kontrolli pahavara

Veendu, et arvutisse ei oleks sattunud pahavara või viiruseid. Mõnel juhul avalduvad viiruste või pahavara sümptomid aeglaselt. Kui peaks tekkima väiksemgi kahtlus, tuleks viirustõrje abil arvuti sisu kontrollida ja analüüsida.

Veel on võimalik laadida alla spersiaalselt pahavara tuvastamiseks mõeldud programme.

Sule kasutuseta olevad programmid

Kui näiteks korraga on avatud veebibrauser, Exel ja veel mõni programm, mis kõik korraga kasutuses pole, võib arvutil tekkida ülekoormus ja see võib hakata märgatavalt aeglasemalt tööle. Selleks, et olukorda parandada tuleks mitte kasutusel olevad programmid sulgeda ja seejärel arvutile restart teha, siis saab arvuti jälle oma tavapärase kiiruse taastada.

Sule üleliigsed vahelehed veebibrauseris

Paljud hoiavad samal ajal lahti erinevaid veebilehekülgi, millel silma peal hoida, lisaks e-maili kontot ja sotsiaalmeediat. Küll, aga kui korraga on lahti liiga palju aknaid, siis iga akna lahti hoidmiseks kulub protsessori jõudlust ning arvuti muutub aeglasemaks.

Selle asemel, et vajalikke veebilehekülgi korraga lahti hoida, võib need järjehoidjatesse salvestada. Siis ei ole probleemi, et ei leia endale vajalikke lehekülgi enam üles. Pärast ebavajalike lehekülgede sulgemist võib spetsialistide sõnul lisaks teha arvutile veel restardi, et arvuti oma kiiruse taastaks.

Seotud lood:

Tee regulaarselt restarti

Eksperdid soovitavadki arvuti jõudluse hoidmiseks regulaarselt restarti teha, kuigi võib tekkida kiusatus pärast kasutamist arvuti sleep režiimi peale jätta, sest käivitumisel läheb liialt palju aega. Kui arvutile ei tehta regulaarselt restarti, võib see hakata käituma veidralt ja vajalike toimingute tegemisel võib tekkida probleeme.

„Kui jätta arvuti rohkem kui paariks tunniks kasutuseta, tuleks programmid sulgeda ja arvuti välja lülitada. See tagab arvuti pikema eluea ja eriti oluline on see erinevate programmide uuendamise ning laadimise järel," sõnas ekspert Michael Schwehr.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias