5 nippi, kuidas kodus torustiku seisukord korras hoida ja kallist toruparandust ennetada

 (9)
Uhtna lasteaed Pääsusilm, Uhtna raamatukogu   näitus "Sajand kodus" pühendataud EV 100
Foto on illustratiivne.Foto: Sven Arbet

Kõigil, kellel on kunagi olnud koduses majapidamises tegemist toruprobleemidega, teavad, kui tülikas võib olla tegeleda tagajärgedega. Seega on parim ning soodsaim viis toruprobleemide vältimiseks nende ennetamine, kirjutab Reader's Digest.

Ära vala kraanikaussi küpsetusõli või rasva

Rasv võib ladestuda torude siseseintele ja nende puhastamiseks peab ummistuse korral halvemal juhul sekkuma toruparandaja. Selleks, et ummistusi vältida, saab rasvase panni teha puhtaks pabersalvrätikuga, mille saab hiljem prügikasti või komposti visata. Sellisel viisil ei sattu õli- ja rasvajäägid torude seintele.

Telliskivist tualeti loputuskastis kasu pole

Kuigi osadele võib tulla mõttesse asetada vee kokkuhoidmiseks tualeti loputuskasti telliskivi või mõni muu ese, võib see tuua kaasa samuti kahju. Selle tagajärjel ei pruugi vesi potti ära puhastada ja see toob kaasa ummistuseohu.

Karvad duši äravoolus

Kui peres on pikkade juustega inimesi, tuleks regulaarselt äravool karvadest puhtana hoida. Selleks võib kasutada spetsiaalset harja või pühkida karvad pärast duši all käimist kokku paberrätikuga.

Samuti tuleks jälgida, et äravoolu ei sattuks liiga suures koguses seepi või šampooni, sest see võib samuti äravoolus pika peale ummistust tekitama hakata.

Ära kasuta tugevaid kemikaale torude puhastamiseks

Seotud lood:

Tugevate söövitavate kemikaale kasutamine torude puhastamiseks või siis ummistuste eemaldamiseks ei ole samuti alati hea mõte. Selle asemel võib iganädalaselt torude puhtana hoidmiseks kasutada äädikat ja soodat.

Vala äravoolu veerand klaasi soodat ja pool klaasi äädikat ning lase kihiseval reaktsioonil umbes 10 minutit toimida. Loputa 3 klaasitäie keeva veega.

Pane tähele tilkuvat kraani või nirisevat wc-potti

Tilkuv kraan või nirisev wc-pott võib pika peale kulutada suure koguse vett, mis läheb kalliks maksma. Nirisevast potist võib päeva jooksul alla joosta ligi 0,7 kuupmeetrit vett. Selle asemel, et märgata suuremat summat alles veearvel, tuleks probleemi avastamisel, kohe tegutseda.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias