5 salakavalat märki, mis annavad aimu, et sul võib olla D-vitamiini puudus


Osteoporoosi päev
Foto: Ilmar Saabas

Need kohati tavalisena näivad sümptomid võivad tähendada päikesevitamiini puudust.

Käes on pime aeg ja see tähendab eestimaalaste jaoks ka muret, kas keha võib vaevata madal D-vitamiini tase. Väljaanne The Insider annab nõu, kuidas vitamiinipuudust ära tunda.

1. Külmetusest terveks saamine võtab liiga kaua

D-vitamiin hoiab immuunsüsteemi töökorras. Vitamiinipuudus võib viia selleni, et külmetushaigustest paranemine võtab ootamatult kaua aega. Samuti on lihtsam haigeks jääda.

2. Tunned ennast vaimselt halvasti

Uuringud näitavad, et depressiooni teke on tugevalt seotud D-vitamiini puudusega, eriti vanematel inimestel. Samuti on tõestatud, et D-vitamiini toidulisandina võtmine võib aidata tuju tõstmisega.

3. Pidev väsimus

Väsimus on tuntud D-vitamiini puuduse sümptom. Pidev D-vitamiini puudus võib viia kroonilise väsimuse ja peavaludeni.

3. Seljavalud

D-vitamiin hoiab luud terved ja aitab kehal kaltsiumi omandada. Ühes uuringus võeti vaatluse alla 9000 vanemat naist ja leiti, et kroonilise alaselja valude põhjuseks võib muuhulgas olla D-vitamiini puudus. Sama kehtib ka liigesevalude puhul.

4. Lihasvalud ja -värinad

Ühes uuringus leiti, et 71% krooniliste lihasvalude all kannatajaid vaevab ka D-vitamiini puudus. Seega võib D-vitamiini toidulisandina võtmine aidata ka lihasvalude vastu.

Seotud lood:

5. Sinikad kaovad vaevaliselt

Lõid ennast ära, kuid sinikas jääb jalale nädalateks? See võib olla märk D-vitamiini puudusest. D-vitamiin nimelt aitab kehal toota uusi naharakke.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias