6 lennupiletitega seotud säästmismüüti, mille uskumine sult korraliku summa röövib

 (9)
Lendamine
LendamineFoto: Karin Kaljuläte

Kui heidad need müüdid oma peast, võid säästa lendamisel nii mõnegi euro.

Lennupiletite ostmise kohta ringleb igasugust informatsiooni, nende hulgas ka ohtralt müüte. Väljaanne Consumer Reports toob välja tõekspidamised, mis vett ei pea.

Müüt: teisipäeviti on lennupiletid kõige odavamad

Nagu ikka müütidega, sai ka see alguse killukesest tõest. Kunagi panid lennufirmad oma hinnad ja piletid üles nädala alguses, mis tähendas seda, et järgneval päeval oli veel alles ja lihtne leida kõige rohkem madalate hindadega pileteid. Tänapäeval muutuvad aga hinnad iga päev ja seega ei pruugi teisipäeviti kõige soodsamaid hindu leida.

Müüt: ümberistumistega lennud on alati soodsamad kui otselennud

Otselend on alati mugavam, kuid hinna osas ei pruugi sa hinnavõitu saada. Sama kehtib ka vastupidi, vahel on ümberistumisega lend odavam, kuid ei pruugi. Atmosphere Researchi reisianalüütik Henry Harteveldti sõnul ei saa rakendada lennupiletide ostmisel loogikat, et ümberistumisega lend alati soodsam on, sest see sõltub konkreetsetest piletitest.

Müüt: lennupiletid tasub võimalikult vara ära osta

Lennufirmad paiskavad piletid müüki tavaliselt 8-11 kuud enne lennu toimumist. Kuid see ei tähenda, et need piletid tasub kohe ära osta.

FareCompare analüüsi järgi tasub lennupiletide ostmisega oodata, kuni lennufirmad teevad soodusmüüke. Vara ostes maksad sa keskmist hinda, kuid kerge riski võttes saad ehk odavamalt.

Seotud lood:

Müüt: odavlennufirmad teevad teistele hinna osas alati silmad ette

Lennufirmasid kategoriseeritakse tihtilugu kaheks: odavlennufirmad ja ülejäänud, kel piletihinnad pigem kõrgemad. Tõsi, odavlennufirmade piletid on odavamad, kuid viimasel ajal kasutatakse taktikat, et lendamisel pead arvestama ka paljude lisatasudega. Seega võib lõpphind kujuneda suuremaks, kui algselt arvata oskasid.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias