Maksed ja nende kiirus lisab igapäevaellu mugavust, kuid iga uue mugavusega kaasnevad ka riskid. Raha liigutamine maksete abil oli varem aeganõudev, aga see andis ka võimaluse pankadel lihtsamini sekkuda, kui maksega esines mõni probleem.
Pangad teevad kõik endast tuleneva, et eksimuse tõttu ei kantaks raha valele kontole, aga kiirete maksete puhul on saatja vastutus senisest suurem. Seega kontrolli kindlasti makset tehes kontonumbrit ja mis peamine – ära jaga oma internetipanga paroole kellegagi. Mobiili avaekraanile tasub kindlasti seadistada parooli või biomeetrilise tuvastuse nõue, et suvaline inimene ei saaks sinu pangaäpist ülekannet teha.
4. Vali endale sobivaim pank
Eesti pangandusmaastikul on viimastel aastatel toimunud suur muutus vabapanganduse suunal. Kodupanga mõiste on üha enam hägustumas ning mitmes pangas arveldamine on uus normaalsus. Inimesed tarbivad teenuseid seal, kus pakutakse neile kõige paremini sobivaid ja mugavamaid teenuseid.
On see siis kaart, mis annab boonuseid, või välkmaksed kõigis kanalites. Kui sul või su tuttavatel on üha rohkem arveldusi erinevate pankade vahel ning maksete teostamise kiirus on oluline, siis vaata üle, mida turul pakutakse ja tee oma valik sellest lähtuvalt.
Eestis on välkmaksete süsteemiga liitunud Coop Pank, LHV Pank, SEB Pank ja Swedbank. Eesti Panga andmetel on sellega kaetud ligikaudu 94% kõikidest Eestis avatud eraisikute ja ettevõtete pangakontodest.
Sama suur osakaal maksetest täna veel välkmaksena ei toimi. Nii Coop Pank, LHV kui SEB võtsid välkmaksed kasutusele kohe täies mahus, mis tähendab seda, et makseid nii saadetakse kui ka võetakse vastu välkmaksetena. Swedbanki kliendid saavad välkmakseid algatada hetkel ainult mobiilipangas.
5. Välkmaksete osakaal kasvab kiiresti