7 nippi, kuidas postisaadetisi selliselt pakkida, et need jõuaks ohutult sihtkohta


Omniva sorteerimiskeskus
Omniva sorteerimiskeskusFoto: Andres Putting

Sageli saavad saadetised postis viga, sest need on pakitud valesti, Omniva annab nõu, kuidas postisaadetised selliselt pakkida, et need pakkimise tõttu viga ei saaks.

Enne paki saajani jõudmist läbivad saadetised mitu etappi – transport logistikakeskusesse, sorteerimine automaatsel pakiliinil, peale- ja mahalaadimine, transport sihtkohta ning mõnede pakkide puhul isegi lennutransport. Kogu selle teekonna jooksul võib valesti pakendatud saadetis saada põrutusi ning halvimal juhul kahjustuda.

Omniva püüab omalt poolt teha kõik, et saadetised jõuaksid kohale tervena, kuid sageli on probleemide algeks valesti pakkimine, mille suhtes on postiettevõttel raske midagi ette võtta. Omniva kommunikatsioonispetsialist Mattias Kaiv annab mõned soovitused, kuidas pakkida saadetis nii, et see jõuaks kindlasti tervena pärale.

Ümbritse ese alati kaitsematerjaliga

Selleks võib olla näiteks mullikile või kilest õhkpadjad. Vedelikud tasub pakendada veel eraldi sulguriga kilekotti, et olla eriti kindel, et sealt midagi välja ei pääse ja ülejäänud saadetised kahjustatud ei saaks. Keskkonnasäästliku lahendusena võib paki täitematerjalina kasutada ka rohkelt kortsutatud vanapaberit.

Kasuta pakkimisel alati sisemist ja välimist pakendit ning jäta nende vahele ka piisavalt ruumi, mida täita täitematerjaliga. Täitematerjaliks võivad olla graanulid, puitvill või väga peenikeseks kortsutatud ajalehepaber.

Seotud lood:

Foto: Omniva. Saadetis tuleks kindlasti pakkida selliselt, et midagi välja ei kukuks ning purunevad asjad oleksid ümbritsetud pehmendusega.

Väärtesemed nagu näiteks juveelid, väärismetallid ja erilised mündid, tuleb enne välispakendisse paigutamist pakkida vastupidavasse metall- või puitkarpi. Kindlasti ei tohi neid pakendada tavalisse kirjaümbrikusse või läbipaistvasse pakendisse.

Allikas: Omniva. Veel variante, kuidas pakki kindlustada.

Paberdokumendid ja skeemid rulli ümber kartongtoru, et vältida kortsumist. Soovituslik on see veel ümbritseda kilega, et ennetada võimalikku niiskuse ligipääsu. Välispakendina kasuta kolmnurkset või ristküliku kujulist karpi, et vältida rullumist.

Mööbli ja näiteks peeglite saatmisel tuleks kasutada spetsiaalset mööblikaitsekatet. See vähendab tõenäosust, et saadetisele tekivad kriimustused ja mõlgid. Samuti on oluline kaitsta kõik mööblinurgad ja -ääred ning ümbritseda seejärel pakkekilega.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias