Aasta esimene parvlaevareis Ruhnule hilines, kuna laeval oli rike

 (9)
runö
runöFoto: www.ruhnlane.blogspot.com

Eilsest alustas oma hooajalist tööd kiirkatamaraan Runö, mille esimene sõit ei läinud aga päris plaanipäraselt.

Ruhnu vallavanem Jaan Urveti sõnul seiskus kiirkatamaraan Runö juba esimesel reisil täna Roomassaarest Ruhnu. "Plaanipäraselt pidi laev saabuma Ringsu sadamasse kell 18. Saare elanikud olid kogunenud sadamasse võileibade ja tortidega, muusika ja šampusega. Paraku pidid nad pettunult lahkuma. Esmakordselt jäi ära esimese laeva pidulik vastuvõtt," kirjeldas Urvet.

"Käesoleva navigatsioonihooaja algus on aga väga ärevusttekitav. Või ongi tegemist teadliku elu väljasuretamisega Ruhnus?" märkis ta.

Liini haldava AS Kihnu Veeteede juhatuse esimehe Andres Laasma kinnitab, et laeval oli rike, kuid Ruhnule jõudis see lõpuks lihtsalt pisut hiljem. "Hetkel tegeletakse rikke põhjuse selgitamisega," kinnitas ta. Milles rike seisnes, ta täpsemalt öelda ei osanud, kuna laevatehnikud polnud talle aruannet veel esitanud.

Laasma lisas veel, et rike pole kindlasti säärane, et järgmised reisid Ruhnu ja Saaremaa vahel ära jääks ja kinnitas, et laev on pärast eilset riket kindlasti graafikujärgselt tagasi liinil.

Runö teenindab 1. maist 31 oktoobrini liinidel Pärnu-Ruhnu-Pärnu, Kuressaare-Ruhnu-Kuressaare ja Munalaid-Ruhnu-Munalaid, sel ajal on see ainuke ühendus Ruhnuga.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias