Ära tee seda viga! Põhjused, miks poest ostetud riided lihtsalt peab enne kandmist ära pesema

 (11)
Ära tee seda viga! Põhjused, miks poest ostetud riided lihtsalt peab enne kandmist ära pesema
pexels

Kui ostsid äsja kauplusest uue kleidi, püksid või aluspesu, siis tasub need enne kasutamist ära pesta. Tee seda isegi siis, kui oled täiesti kindel, et mitte keegi ei ole seda varem kandnud, kirjutab Delfi portaal Dom Sad.

Kas oled kunagi mõelnud, kust kohast on pärit kangas, millest on õmmeldud sinu kapis olevad riided? Enne õmblemist töödeldakse seda erinevate ainete ja meetoditega.

Algselt on kõik loomulikud kangad pruunikat värvi, valgendamiseks leotatakse neid erinevate kemikaalide sees. Kangas kuivatatakse ja loputatakse läbi, kuid selle käigus jäävad kemikaalid endiselt kanga sisse. Kui sul on tundlik nahk, siis võib selline kangas tekitada ärritust.

Sarnaselt toimub värvilise kanga töötlemine. Värv kantakse peale, see loputatakse ja kuivatatakse. See aga jällegi ei eemalda kõiki värviosakesi kangast. Mida paksem on kangas, seda rohkem osakesi selle sisse jääb. Kui inimene paneb sellised riided selga, satuvad ained tema nahale.

Kuid see pole veel kõik. Valmis õmmeldud riided läbivad veel mitmeid protsesse, mis hoiab neid transpordi käigus hallituse ja kortsumise eest. Selleks kasutatakse erinevaid aineid, sealhulgas ka formaldehüüdi.

Seega kui sa ei soovi kõiki neid asju enda naha peale hõõruda, siis tasub ostetud riided pesumasinast läbi lasta.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias